{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

پنج نکته‌ی جالب درباره‌ی «لوکا» / از حضور فلینی تا پینوکیو

پنج نکته‌ی جالب درباره‌ی «لوکا» / از حضور فلینی تا پینوکیو
کدخبر : 16550

لوکا کارکتر اصلی انیمیشن در اعماق دریا زندگی می‌کند. که خانواده‌اش به او گوش زد کرده‌اند که مکان امن و جایی که برای زندگی او امن است همین دریاست.

لوکا یکی از تازه‌ترین آثار پیکسار است که چند وقتی است که منتشر شده و در همین مدت کم لقب یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های سال ۲۰۲۱ را از آن خود کرده است. این انیمیشن روایتگر ماجرای دوستی عجیب و دور از ذهن دو هیولای دریایی نوجوان و یک دختر بچه از نژاد انسان است؛ رفاقتی که به اندازه‌ی مبهم بودنش، هیجان‌انگیز، جدید و البته خطرناک است. در ادامه به بررسی پنج تا از حقایق جالب درباره‌ی این انییمشن می‌پردازیم. 

فدریکو فلینی

ایستراگ بعدی این است که یکی از بزرگ‌ترین تاثیرات انریکو کازاروزا هنگام ساخت لوکا ، فدریکو فلینی فیلمساز تحسین‌شده ایتالیایی بود. به ویژه که در این انیمیشن چندین اشاره به فیلم جاده فلینی محصول ۱۹۵۴ وجود دارد. پوستر آن در میدان اصلی و در همان قسمت دیواری که پوستر بیست هزار فرسنگ زیر دریا بود دیده می‌شود.

فدریکو فلینی

 

پینوکیو

فیلم پینوکیو که نویسنده‌اش کارلو است و در داستان لوکا اقتباسی از این فیلم هم مشاهده می‌شود. که هر دو انسان نیستند و دلشان میخواهد که انسان باشند. که در اتاق جولیا اثراتی از پینوکیو می‌بینیم.

A113

لوکا

یکی دیگر از پیغام‌های مخفی قدیمی که در بسیاری از فیلم‌های دیزنی و پیکسار وجود دارد، شماره آ۱۱۳ است. این یک شماره کلاس در موسسه هنر کالیفرنیا است، جایی که فیلم‌سازانی مانند تیم برتون و جان لستر در حوزه انیمیشن و کاراکتر‌سازی تحصیل کرده‌اند. شماره آ۱۱۳ روی بلیط قطاری که آلبرتو در پایان فیلم به لوکا می‌دهد، نوشته شده است.

جزئیات شگفت‌انگیز در طراحی شخصیت لوکا

جزئیات شگفت‌انگیز در طراحی شخصیت لوکا

پیکسار به خاطر توجه به جزئیات و طراحی‌های خلاقانه‌ی شخصیت‌هایش بسیار معروف است. به طوری که این شخصیت‌ها گاهی به اندازه‌ای باورپذیر هستند که فراموش می‌کنیم در حال تماشای یک انیمیشن هستیم؛ لوکا هم از این قاعده مستثنا نیست.

اگر با دقت به طراحی هیولاهای دریایی نگاه کنید، از این حجم از توجه به جزئیات شگفت‌زده خواهید شد؛ برای مثال روی بدن لوکا دقیقا ۳۴۳۶ فلس وجود دارد (البته اینکه آیا تا به حال مخاطبی پیدا شده که آن‌ها را بشمارد یا نه، فعلا در هاله‌ای از ابهام است!)

 

مارچلو

عکس بازیگر معروف ایتالیایی مارچلو هست. که این انمیشن همان طور که می‌دانید در کشور ایتالیا اتفاق می‌افتد و خیلی از ایستراگ ها و نکات برمی‌گردد به فرهنگ ایتالیا.

مارچلو بازیگری معروف و محبوب در ایتالیا است؛ که البرتو وقتی می ‌خواهد سوار دوچرخه اش شود نگاهی به عکس مارچلو می‌کند و انرژی دو چندانی می‌گیرد. جلو تر که می‌رویم وقتی جولیا و لوکا از سقف خانه بالا می‌روند پلانی هست که از داخل خانه‌ی ایی می‌روند. که پیرزن در حال تماشای تلویزیون خوابش برده و فیلمی که در حال پخش است درباره مارچلو است.

فیلم خارجی

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها