{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

معرفی فیلم درباره «شروع دوباره» پس از شکست‌های بزرگ

معرفی فیلم درباره «شروع دوباره» پس از شکست‌های بزرگ
کدخبر : 16582

فیلم قدرت زیادی در جذب مخاطب دارد، به همین دلیل صنعت فیلم سازی هر روز در حال پیشرفت است. گاهی اوقات یک فیلم تا مدت‌ها (حتی تا آخر عمر) در ذهن یک نفر باقی می‌ماند. تک تک فیلم های انگیزشی زندگی که در این مقاله به آن‌ها اشاره خواهم کرد، بسیار امید دهنده هستند. در ادامه با این فیلم‌ها آشنا خواهید شد.

پس از طوفان (After the Storm)

ریوتا نویسنده معروفی بوده که دیگر موفق نیست. حالا او با شغلی تازه و در جایگاه کارآگاهی خصوصی زندگی‌اش را می‌گذراند. این مرد درآمد کافی ندارد و زندگی‌اش آن‌طور که باید نمی‌گذرد. برای رسیدگی و نگهداری از فرزندش و ارتباط برقرارکردن با همسر سابق خود هم درگیر ماجراهایی است.
اما همه این شوربختی‌ها همراه طنزی شیرین و بارقه‌هایی از امید در فیلم به تصویر کشیده می‌شود. شخصیت نخست این فیلم اشتباهاتش در زندگی را می‌پذیرد و با درس‌هایی که گرفته است سعی می‌کند در زمان حال زندگی را به‌خوبی بگذراند و اوضاع را مدیریت کند.

16898754-9131-a (1)

 

خوشه‌های خشم 

خانواده‌ای اهل اوکلاهامای آمریکا در جریان رکود بزرگ سال ۱۹۳۰ میلادی، زمینشان را از دست می‌دهند و مجبور می‌شوند به کالیفرنیا مهاجرت کنند. سفرشان طولانی است و سخت. روایت طی‌کردن این مسیر در کتابی به همین نام آمده و جان فورد از روی کتاب خوشه‌های خشم فیلمی اقتباسی ساخته که یکی از بهترین‌های تمام دوران است.
«خوشه‌های خشم» درباره شجاعت و امیدواری است. هیچ‌کس وعده نداده است که سخت‌ترین و ملال‌آورترین لحظات زندگی نصیب ما نمی‌شود و فقط مخصوص دیگران است. همه باید ظرفیت مقابله با شدیدترین دردها و رنج‌ها را داشته باشیم و این یعنی شجاعت و امیدواری.

 

فیلم خارجی

 

وحشی

فیلم «وحشی» از فیلم‌های خوب درباره جدایی ، داستانی برگرفته از یک زندگی واقعی است. زن جوانی که در مسیرهای مختلف زندگی‌اش شکست خورده است، تصمیم‌ می‌گیرد با یک کوله‌پشتی به دل طبیعت بزند.

در گیرودار سفرش، سفری معنوی را هم از سر می‌گذراند. او به گذشته‌ها و رفتارهایش فکر می‌کند و مرور اشتباهات و خاطره‌ها، جان تازه‌ای برای شروعی دیگر به او می‌دهد.

فیلم خارجی

بانوی زیبای من 

«بانوی زیبای من» که در ادواردین لندن می گذرد، داستان الیزا دولیتل (آدری هپبورن) را روایت می کند که لهجه‌ی غلیظ کاکنیایی‌اش توجه پروفسور هنری هیگینز (رکس هریسون) که یک متخصص آوایی است را به‌خود جلب می‌کند. طی یک شرط بندی، هیگینز قول می دهد الیزا را از چیزی که در نظر او حقیر است، به یک خانم مناسب تبدیل کند. او با استفاده از قلدری و توهین، او را مجبور می‌کند تا صحبت کردن را تمرین کند تا زمانی که «انگلیسی مناسب» بدون زحمت از لب‌هایش جاری شود و در جامعه‌ی بالا بدون اینکه منشأ پست خود را فاش کند، معرفی شود.

دگرگونی الیزا موفقیت‌آمیز است، اما او تنها کسی نیست که در نهایت برگ جدیدی از زندگی‌اش را باز می کند. هنگامی که او از رفتار بد هیگینز خسته می شود، پروفسور متوجه می شود که او نمی‌تواند بدون او زندگی کند و این‌گونه ثابت می‌شود که حتی افراد دگم با نگاه بالا‌به‌پایین طبقاتی هم قادر به کشف آنچه واقعاً در زندگی اهمیت دارد، هستند.

فیلم خارجی

 

 روز گراندهاگ (Groundhog Day)

بیل موری وقتی صحبت از تغییرات اساسی در زندگی به میان می‌آید، چیزهایی در کوله‌اش دارد؛ او در فیلم «راه (۱۹۸۱)» نقش یک فراری را بازی می‌کند که نهایتاً به سربازی می‌رود. در فیلم «شکارچیان روح (۱۹۸۴)» یک دانشمند جعلی را ایفای نقش می‌کند که تبدیل به ناجی شهر می‌شود، و در فیلم «اسکروج (۱۹۸۸)» یک شرور دیکنزی استکه مورد سرزنش ماوراء طبیعی قرار می‌گیرد. در کمدی اگزیستانسیال سرگردان هارولد رامیس، نیروهای کیهانی دوباره وارد می‌شوند و فیل کانرز را مجبور می‌کنند تا یک روز را به‌مدت بی‌پایان و به‌صورت تکرارشونده‌ای زندگی کند.

فیلم خارجی

در اینجا، مفهوم شروع تازه ماهیتی متناقض دارد: فیل به ظاهر بی نهایت دکمه‌ی شروع دوباره را فشار می‌دهد، با این حال در تکرار اجباری همان ۲۴ ساعتی که در آن گیر افتاده باقی می‌ماند. حتی مرگ هم هیچ راه خروجی را ارائه نمی دهد، صرفاً یک بازگشت سریع به زنگ بیدارباش تمسخر آمیز «حواسم بهت هست عزیزم!» در رادیو صبحانه است. این سیزیف غوطه‌ور که در برزخ پانکس‌سوتاونی معلق است، انکار، ناامیدی و تهوم عظمت(او به اندی مک‌داول می‌گوید «من یک خدا هستم») را تجربه می‌کند. این تکرار هرروزه‌ی یک ۲۴ ساعت توسط فیل، ما را با جنبه‌ی دیگری از شروع دوباره روبه‌رو می‌کند؛ این‌که آیا ما با به‌دست آوردن فرصت دوباره، تسلیم می‌شویم یا واقعاً وارد چالش می‌شویم و خودمان را تغییر می‌دهیم؟

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها