{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

قرار منع تعقیب «فیلیمو» صادرشد

قرار منع تعقیب «فیلیمو» صادرشد
کدخبر : 16755

چند روز بعد از اظهارات سخنگوی قوه قضائیه درباره شکایت سازمان صداوسیما از فیلیمو، قرار منع تعقیب این پلتفرم صادر شد.

سازمان صدا و سیما چندی پیش از فیلیمو به دلیل پخش سریال بدون دریافت مجوز از ساترا شکایت کرده بود.صدا و سیما در نامه‌ای به رئیس جمهور از فیلیمو شکایت کرده و خواهان فیلتر شدن این پلتفرم پخش فیلم شده بود. با این وجود به نظر می‌رسد شکایت این سازمان به جایی نرسیده و قرار منع تعقیب برای فیلیمو صادر شده است. 

منع تعقیب این پلتفرم‌ نمایش خانگی صادر و در هفته قبل به مدیر این مجموعه ابلاغ شد.
پیگیری درباره شکایت ساترا و بررسی قضائی شکایت مذکور نشان می‌دهد که قرار منع تعقیب قطعی مدیرعامل فیلیمو صادر و به نام‌برده ابلاغ شده است.

براساس این گزارش، به ظاهر بعد از ثبت شکایت ساترا نسبت به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی و فعالیت تجاری در زمینه تولید، تکثیر و عرضه نوارهای صوتی و تصویری بدون اخد مجوز مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۳، دادسرای فرهنگ و رسانه قرار منع تعقیب صادر کرده است.

همچنین طبق پیگیری‌های انجام شده پرونده شکایت از پلتفرم فیلم‌نت نیز بوده که اطلاعات نخستین حاکی است آن پرونده هم با صدور قرار منع تعقیب همراه شده است.

فیلم خارجی

 

رییس کمیته اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی به قرار منع تعقیب و تبرئه دو پلتفرم فیلیمو و دیوار واکنش نشان داد و ابراز امیدواری کرد که شاهد هماهنگی بیشتر ارکان کشور در حمایت از کارآفرینی و توسعه ⁧اقتصاد دیجیتال⁩ باشیم.

به گزارش ایسنا، مجتبی توانگر عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

«احکام قضایی در منع تعقیب و تبرئه دوتا از پلتفرم‌های پراستفاده مردمی، نویدبخش همراهی بیشتر با زیست‌بوم فناوری در سال دانش‌بنیان است.

از پیگیری‌های ریاست محترم ⁧مجلس⁩ و قوه‌قضاییه هم سپاسگزارم.

‌ان‌شاءالله شاهد هماهنگی بیشتر ارکان کشور در حمایت از کارآفرینی و توسعه ⁧اقتصاد دیجیتال⁩ باشیم.»

چند روز بعد از اظهارات سخنگوی قوه قضائیه درباره شکایت سازمان صداوسیما از فیلیمو، قرار منع تعقیب این پلتفرم صادر شد؛ پیگیری خبرنگار ایسنا درباره‌ی شکایت ساترا و بررسی قضایی شکایت مذکور نشان می‌دهد قرار منع تعقیب قطعی مدیرعامل فیلیمو صادر و به نامبرده ابلاغ شده است. بر اساس این گزارش، ظاهرا بعد از ثبت شکایت ساترا نسبت به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی و فعالیت تجاری در زمینه تولید، تکثیر و عرضه نوارهای صوتی و تصویری بدون اخد مجوز مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۳، دادسرای فرهنگ و رسانه قرار منع تعقیب صادر کرده است.

همچنین اشکان میرآرمندهی، مدیرعامل دیوار هم در توییتر خود نوشته که «عاقبت برای این پرونده حکم برائت صادر شد. بعد از ۳ سال رفت‌وبرگشت و هزینه کردن و تهدید شدن معتقدم بیش از هر چیز تاثیر این رای بر فعالیت پلتفرم‌های کاربرمحور داخلی برای تعیین حدود مسئولیت حقوقی محتوا، واجد اهمیت است. با امید حصول فهم به‌روزتر درباره مسائل صنعت اقتصاد دیجیتال ایران.»

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها