{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

«کریستین بیل» چگونه در چند هفته بیش از ۱۸ کیلوگرم ورزن کم کرد؟!

«کریستین بیل» چگونه در چند هفته بیش از ۱۸ کیلوگرم ورزن کم کرد؟!
کدخبر : 16808

ممکن است فکر کنید کم کردن وزن برای ستاره ها و ثروتمندان کار آسانی باشد چرا که آنها می‌ توانند به ‌راحتی مربی حرفه ‌ای و متخصص تغذیه اختصاصی استخدام کنند. ولی در حقیقت کم کردن وزن برای هر کسی دشواری های خاص خود را دارد. در ادامه ستاره هایی را که به دلایل حرفه ‌ای یا شخصی کاهش وزن حیرت ‌انگیزی داشته اند را به شما معرفی می

کریستین بیل نام آشنایی برای سینمادوستان است. این بازیگر مشهور هالیوودی فیلم‌های بسیاری بازی کرده و سبک زندگی‌اش نشان می‌دهد هر کاری برای اجرای نقش می‌کند. احتمالا رژیم کریستین بیل به گوشتان خورده است. کریستین بیل را به عنوان سلطان تغییر شکل بدن می‌شناسند چون بر اساس نقش‌هایی که بازی می‌کند وزن خود را تغییر می‌دهد. ممکن است او را زیر وزن طبیعی و یا در فیلمی دیگر فردی با بدنی فوق العاده آماده و عضلانی و یا حتی در فرمی بسیار معمولی ببینید. به نظرتان لاغری با رژیم کریستین بیل چگونه است؟ در این مقاله رژیم و تغییر وزن کریستین بیل را بررسی می‌کنیم.

فیلم

 

بازیگران برای گرفتن یک نقش تغییرات زیادی در خود انجام می‌دهند و حتی مهارت‌هایی مانند پیانو زدن، شلیک با تفنگ و زبانی جدید را یاد می‌گیرند. در دنیای فیلم سازی و مخصوصا هالیوود تخصصی وجود دارد که به بازیگران کمک می کند سریع وزن کم کنند و سلامتشان را زیاد به خطر نیندازند. در حالی که مردم عادی درگیر استپ وزن هستند، متخصصانی که با بازیگران ارتباط دارند به آن‌ها کمک می‌کنند به راحتی و در چند ماه وزن خود را بالا و پایین بیاورند. رژیم غذایی کریستین بیل چیست؟ از بحث برانگیزترین رژیم‌هایی که کریستین بیل استفاده کرد مربوط به فیلم The Machinist بود. کریستین بیل که در آن زمان اضافه وزن هم نداشت اما در عرض چند هفته بیش از ۱۸ کیلوگرم وزن کم کرد و خود را به حالتی رساند که نزدیک به قحطی‌زدگی بود. در واقع رژیم کریستین بیل او را به حدی لاغر و شکننده کرده بود که کارگردان فیلم به او دستور داد ۴.۵ کیلو از وزن کم شده را بازگرداند. کاری که کریستین بیل کرد خیلی شدید بود اما خاص نبود چون قبل از او نیز دو بازیگر دیگر این کار را برای نقش‌هایشان انجام داده بودند.

 

فیلم

 

تکنیک استفاده شده یکی بود اما در تمام مقالات منتشر شده درباره این موضوع چند شاخص به صورت ویژه خودنمایی می‌کند: همه آنها قند و کربوهیدرات ها را ۱۰۰ درصد حذف کرده بودند و از کنسرو ماهی تن و مقدار کمی میوه استفاده می‌کردند. بسیاری از مقالات روی روش کریستین بیل برای کاهش وزن تمرکز کردند طوری که به رژیم غذایی کریستین بیل شهرت پیدا کرد. این رژیم یکی از دشوارترین رژیم های غذایی است که تا به حال گرفته شده است چون بدن به تمام گروه های غذایی نیاز دارد.

فیلم

تغییر وزن کریستین بیل کریستین بیل اولین تغییر خود را برای فیلم velvet goldmine در سال ۱۹۹۸ تجربه کرد. او در این فیلم نقش فردی را داشت که به شدت مواد مخدر و الکل استفاده می‌کند. به همین دلیل برای مدتی فقط سوپ می‌خورد و مسافت‌های طولانی را می‌دوید. تا اینکه روزی مادرش به دیدنش می‌آید و توصیه می‌کند اگر قرار است نقش فردی الکلی و معتاد را بازی کنی باید مانند آن‌ها زندگی کنی نه اینکه بدوی. کریستین بیل نیز حرف مادر را گوش می‌کند و مدتی مصرف الکل خود را افزایش می‌دهد! تغییر بعدی بیل مربوط به فیلم American Psycho در سال ۲۰۰۰ است. بیل در این فیلم نقش یک قاتل را به عهده داشت و برای رسیدن به فرم ایده آل این نقش باید تبدیل به یک بدنساز می‌شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
او می‌گوید یکی از محدودترین رژیم‌های زندگیش را در این زمان تجربه کرده. علاوه بر تمرین بدنسازی شدید غذایش تنها پروتئین بدون چربی، چربی‌های سالم، کربوهیدرات کم و حذف کامل چربی بوده است. تغییر بعدی به فیلم The Machinist مربوط می‌شود که در سال ۲۰۰۴ ساخته شده است. کریستین بیل یکی از شدیدترین تغییراتش را در این فیلم تجربه کرد. برای این فیلم که شخصیت اصلی آن فردی بی‌خواب با مشکلات روانی بود بیل حدود ۲۸ کیلو از وزن خود را کم کرد. کریستین بیل توصیه‌های متخصصی که زیر نظرش بوده را نادیده می‌گیرد و وزن خود را تا ۹ کیلو پایین وزن طبیعی می‌آورد. او می‌گوید در این مدت فقط روزانه قهوه، کنسرو تن ماهی، یک سیب و مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی مصرف می‌کرد. بیل بلافاصله بعد از لاغر شدن طی ۶ هفته باید خود را برای بازی در فیلم Batman Begins آماده می‌کرد. بنابراین رو به خوردن غذاهایی با کالری بالا آورد و در کنارش برای ساخت عضله سخت ورزش کرد. بیل در این مدت هم به حرف کسی گوش نداد و خود می گوید از پیتزا تا بستنی همه چیز می‌خوردم و فقط می خواستم وزنم بالا بیاید اما در این مدت حسابی هم مریض شدم. در سال ۲۰۰۷ کریستین بیل باید نقش اسیر جنگی را در فیلم Rescue Dawn بازی می کرد و این یعنی کاهش وزن مجدد. بیل موفق شد برای این نقش در مدت زمان کوتاهی ۲۹ کیلو کم کند. در فیلم نیز شخصیت اصلی برای زنده ماندن کرم می‌خورد کاری که کریستین بیل واقعا آن را انجام داد. سال ۲۰۰۹ کریستین بیل در فیلم Termination Salvation بازی کرد و آنجا بود که برای اولین کاهش و افزایش‌های پی در پی وزن تاثیر خود را روی اخلاق بیل نشان داد. بیل در طول صدابرداری فیلم کارگردان را مورد حملات لفظی خود قرار داد و بعدا از این کار ابراز پشیمانی کرد.
 
در سال ۲۰۱۰ نیز کریستین بیل در فیلم The Fighter نقش بوکسوری معتاد را بازی می‌کرد و دوباره مجبور شد وزنش را کم کند و البته برای بخش هایی از فیلم نیز دوباره عضله سازی کرد. در سال ۲۰۱۳ کریستین بیل فیلم American Hustle را بازی کرد و در آن طبیعت شخصیتش طوری بود که باید چاق می‌شد بنابراین کریستین بیل شروع به خوردن مقدار زیادی دونات و چیزبرگر کرد. او می‌گوید هر چیزی که جلوی راهم قرار می‌گرفت را می‌خوردم. اما این بالا رفتن وزن مانند گذشته نبود و پایین آوردن آن نیز برای کریستین بیل ساده نبود. سال ۲۰۱۹ نیز بیل برای بازی در فیلم Vice وزن اضافه کرد اما این بار به گفته خود با کمک یک متخصص این کار را کرد تا برایش خطری نداشته باشد. رژیم کریستین بیل آیا لاغری با رژیم کریستین بیل مناسب است؟ حتما متوجه شده‌اید که سبک زندگی این بازیگر به خاطر شغلش تبدیل به رژیم یویو شده است و این فشار بسیاری را روی بدن می‌آورد. مطمئنا همه ما مانند بیل این شانس را نداریم که دوباره عضله سازی داشته باشیم. هرچند بیل نیز این اواخر برای کاهش وزن به مشکل خورده. کاری که کریستین بیل کرد خیلی شدید بود اما خاص نبود چون قبل از او نیز دو بازیگر دیگر این کار را برای نقش هایشان انجام داده بودند. تکنیک استفاده شده یکی بود اما در تمام مقالاتی که درباره این موضوع نوشته شده چند شاخص به صورت ویژه خودنمایی می‌کرد. همه آن‌ها قند و کربوهیدرات‌ها را کامل حذف کرده بودند و از کنسرو ماهی تن و مقدار کمی میوه استفاده می‌کردند. بسیاری از مقالات روی روش کریستین بیل برای کاهش وزن تمرکز کردند طوری که به رژیم غذایی کریستین بیل شهرت پیدا کرد.
 
فیلم
 
 
این رژیم یکی از دشوارترین رژیم‌های غذایی است که تا به حال دیده شده. در مورد رژیم تن ماهی و سیب که با نام رژیم کریستین بیل معروف شده باید بگوییم این نوع رژیم فوق العاده محدود کننده است و حتی اگر افراد بتوانند با کمک آن وزن کم کنند در پایان دوباره آن وزن را برمی‎گردانند. چون عادت غذایی و سبک زندگی دچار تغییر نمی‌شود. همانطور که می‌بینید رژیم کریستین بیل برای کسانی که قصد کاهش وزن دائمی را دارند مناسب نیست. لاغری با رژیم کریستین بیل به جای آنکه برای بدن مفید باشد به آن ضرر می‌زند. همچنین تغییر وزن کریستیل بیل و بازیگران دیگر برای اشخاص عادی معقول نیست چرا آن‌ها در یک مدت کم می‌خواهند وزنشان را پایین بیاورند و دوباره به وزن قبلی برگردند. بهتر است رژیمی را انتخاب کنید که برنامه غذایی متعادل داشته باشد و سبک زندگی شما را تغییر دهد.

 

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها