{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 4871

در فیلم "لد زپلین شدن" گفت‌وگوهای جدیدی با جیمی پیج نوازنده گیتار، رابرت پلانت خواننده و جان پل جونز نوازنده بیس و کی‌بورد، گروه "لد زپلین" انجام گرفته است.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایران آرت، آرش نهاوندی در همشهری نوشت: برنارد مک ماهون، کارگردان فیلم "حماسه آمریکایی" عنوان جدید‌ترین فیلمش را که مدت‌ها انتظار ساخت و اکران آن می‌رفت، فاش کرد. به گزارش ورایتی فیلم، فیلم جدید مک ماهون "لد زپلین‌ شدن" نام دارد و مستندی است درباره این گروه راک پر‌طرفدار و مطرح بریتانیایی. اگرچه تاریخ دقیقی از اکران این فیلم اعلام نشده، اما اخیرا خبرگزاری‌ها نوشته‌اند که جشنواره ونیز این فیلم را به برنامه امسال خود اضافه کرده و مستند "لد زپلین شدن" در بخش خارج از مسابقه این جشنواره معتبر سینمایی به نمایش در خواهد آمد.

"مک ماهون" برای نخستین‌بار در سال‌2019 اعلام کرده بود که پروژه ساخت مستندی درباره گروه "لد زپلین" را آغاز کرده است. این نخستین‌باری است که اعضای گروه "لد زپلین" در طول 5دهه که از تاسیس این گروه می‌گذرد، حاضر به مشارکت در ساخت مستندی درباره گروه موسیقی خود شده‌اند. اگر‌چه در سال‌1976 نیز مستندی درباره این گروه با عنوان"موسیقی بدون تغییر باقی می‌ماند" ساخته شده بود، اما اعضای "لد زپلین" در آن مشارکت مستقیمی نداشتند و در این فیلم بیشتر به سری کنسرت‌های این گروه در "مدیسون اسکوئر گاردن" پرداخته شده بود.

"برنارد مک ماهون" درباره فیلم جدیدش می‌گوید: "لد زپلین شدن" فیلمی است که برای بسیاری ساخت آن ناممکن به‌نظر می‌رسید و به‌نوعی ناشدنی بود. اوج‌گیری و صعود سریع این گروه و تبدیل‌شدنش به یک گروه بسیار پر‌طرفدار خیلی سریع و ناگهانی رخ داد و از این اوج‌گیری سریع هیچ‌گاه مستند‌سازی‌ نشد. در نهایت تحقیقات گسترده در سراسر دنیا و سال‌ها کار طاقت‌فرسای بازسازی تصاویر و صداهای آرشیوی، به ساخت این فیلم که روایتی مستند از دوران اوج‌گیری این گروه ارائه می‌دهد، منتهی شد.

در فیلم "لد زپلین شدن" گفت‌وگوهای جدیدی با "جیمی پیج" نوازنده گیتار، "رابرت پلانت" خواننده و "جان پل جونز" نوازنده بیس و کی‌بورد، گروه "لد زپلین" انجام گرفته است. این فیلم همچنین در‌برگیرنده گفت‌وگوهای آرشیوی با "جان بونهام"، "درامر" فقید این گروه است. "بونهام" در سال‌1980 درگذشت. در این فیلم همچنین برای نخستین‌بار فیلم‌ها و صداهای پخش‌نشده و عکس‌هایی از پشت صحنه تمرین‌های این گروه و برخی از افرادی که در زمینه موسیقایی با ‌گروه "لد زپلین" همکاری می‌کردند، به تصویر کشیده شده است. "جیمی پیج" درباره دلیل مشارکت خود و سایر اعضای این گروه در فیلم "لد زپلین شدن" می‌‍‌گوید: زمانی که من همه دستاوردهای "برنارد" به لحاظ سمعی و بصری در فیلم "حماسه آمریکایی" را دیدم متقاعد شدم که او از هر نظر برای روایت داستان گروه ما مناسب است.

گروه "لد زپلین" برای نخستین‌بار در شهر لندن تاسیس شد، این گروه پس از چند سال عدم‌موفقیت در عرصه موسیقی با آهنگ‌های"پلکانی به بهشت" و"زمان‌های خوب، زمان‌های بد" به شهرت جهانی رسید و به اوج قله موسیقی راک رسید. امروزه گروه "لد زپلین" به‌عنوان یکی از موفق‌ترین، نوآورانه‌ترین و تأثیرگذارترین گروه‌های تاریخ موسیقی و به‌ویژه موسیقی راک شناخته می‌شود. "لد زپلین" ازجمله گروه‌هایی است که توانسته در زمینه فروش آلبوم‌های موسیقی خود به موفقیت کم‌نظیری دست پیدا کند. آثار این گروه تا به امروز در عرصه جهانی ۳۰۰‌میلیون نسخه فروش داشته‌است. تمامی آلبوم‌های این گروه نیز در فاصله سال‌های 1968 تا 1980 در میان 10آلبوم برتر جداول"بیلبورد" آمریکا و "چارت" بریتانیا جای گرفته بودند. این گروه علاوه بر راه‌یافتن به تالار مشاهیر "راک‌اند رول"، از سوی مجله "رولینگ استونز"، "تأثیر‌گذار‌ترین و مهم‌ترین گروه راک دهه 1970" توصیف شده و به‌زعم نویسندگان این مجله، جایگاهی که گروه "بیتلز" در دهه‌1960داشت را این گروه در دهه 1970کسب کرده است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها