{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 4913

سایت ورایتی پیش‌بینی‌های خود را از بهترین فیلم اسکار ۲۰۲۲ اعلام کرد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری تسنیم، از زمان خیزش ویروس کرونا، مسیر تولید و اکران فیلم‌های هالیوود دچار تغییرات بسیاری شد و فیلم‌های زیادی یا دچار تعویق در تولید شدند و یا بارها زمان اکرانشان تغییر کرد.

بدین سبب بخشی از فیلم‌های مهم و حیاتی هالیوودی نتوانستند در سال 2020 اکران شوند و برای همین تازه در سال جاری یکی بعد از دیگری با حضور در جشنواره‌های خارجی و همینطور اکران در سینماهای آمریکایی، بر پرده نقره‌ای رخ‌نمایی می‌کنند که برخی از آنان مانند "آنت" بتازگی در جشنواره‌های کن  اکران شدند و باقی در دیگر رویدادهای هنری مانند جشنواره فیلم ونیز قرار است که اکران شوند.

نکته مهم درباره فیلم‌های تازه این است که اکثر آنان (آنطور که از تیزرها، خط داستانی و تبلیغات آن دیده می‌شود) فیلم‌هایی محتوامحور (تاریخی، بیوگرافی، حماسی، فانتزی، ترسناک و...) است که بخاطر دوری مخاطب از سینما در مدت زمان بیش از یک سال گذشته و همینطور افت چشم‌گیر مخاطب اسکار که مورد نقد و دست انداختن کمدین‌ها در تلویزیون شد، تلاش شده تا با جذابیت فراوان و تعلیق مناسب ساخته شود تا مخاطب روزهای گذشته اسکار را به سمت خود بکشاند و جیب‌های نسبتاً خالی استدیوها و کمپانی‌های هالیوودی را بار دیگر پر کند.

از این رو سایت ورایتی که در اعلام پیش‌بینی‌های بهترین‌های اسکار سابقه دارد، امسال این فهرست را با فاصله چند ماهه از اسکار اعلام کرده است. ورایتی عنوان 50 فیلم را بیان کرده است که ما اسامی 10 عنوان اول را می‌آوریم. در این فهرست خانه گوچی-ریدلی اسکات هم عنوان اولین فیلم در بخش بهترین فیلم و هم اولین فیلم در بخش بهترین کارگردانی را دارد.

در ادامه فهرست بهترین فیلم ورایتی را  که با بخش بهترین کارگردانی همپوشانی دارد را می‌خوانیم:

خانه گوچی-ریدلی اسکات

بالا را نگاه نکن-آدام مک‌کی

تراژدی مکبث-جوئل کوئن

شاه ریچارد-رینالدو مارکوس گرین

کوچه کابوس-گی‌یرمو دل تورو

تیک تاک بوم-لین-منوئل میرندا

ریکاردوس بودن-آرون سورکین

مادران موازی-پدروآلمادوار

داستان وست‌ساید-استیون اسپیلبرگ

کودا-سیان هدر

از دیگر فیلم‌های مطرحی که امسال اکران می‌شود می‌توان به آخرین دوئل ساخته ریدلی اسکات، دفترچه خاطراتی برای جردن ساخته دنزل واشنگتن، تل ماسه ساخته دنی ویلنوو، فیلمی ساخته پل توماس اندرسون، قهرمان ساخته اصغر فرهادی، گزارش فرانسوی وس اندرسون و آنت لئوس کاراکس اشاره کرد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها