{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 4914

در آخرین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما مصوب شد که به ازای فروش هر ۳۰۰ میلیون تومان در گیشه، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به مالکان فیلم پرداخت شود.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری تسنیم، در آخرین جلسه کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما مقرر شد؛ هرفیلم جدید مورد تایید شورای صنفی نمایش که به چرخه اکران وارد شود و حداقل 4 هفته، روی پرده باشد مبلغ صد میلیون تومان به شرکت پخش ( برای آماده سازی اکران) و به ازای فروش هر 300 میلیون تومان، مبلغ 100 میلیون تومان به مالکان فیلم پرداخت می‌شود. اعتبار این طرح از 30 خرداد تا 15 مهر ماه 1400 است.

همچنین حمایت از سالن‌های نمایش‌دهنده فیلم‌های با موضوع دفاع مقدس یا مخاطب کودک که دربازه زمانی فوق به چرخه اکران وارد شوند به شرح زیر است:

معادل 2 درصد تعداد صندلی‌های هر سانس براساس سهم سینمادار از قیمت خالص بلیت سینما (در روزهایی که حداقل 3 سانس از فیلم مورد نظر در سمفا تعریف شده باشد)

جبران بخشی از ضررهای ناشی از کرونا و جلوگیری از بیکاری کارکنان سینماهای بخش خصوصی دیگر مصوبه کارگروه بود که به تشخیص شورای تخصصی ذیربط متشکل از مدیرکل دفتر نظارت بر نمایش و‌ نمایندگان موسسه سینما شهر و انجمن سینماداران خواهد بود.

شاخص یا مدارک لازم؛ لیست بیمه، نسبت سالن‌های فعال به کل سالن‌های سینما، پایین بودن میزان فروش، تعداد سینما در شهر یا منطقه است.

در این جلسه که با ریاست حسین انتظامی برگزار شده بود، سعید رجبی فروتن، رمضانعلی حیدری خلیلی، محمد رحمتی، سیدحسین سیدزاده، منوچهر شاهسواری، سید غلامرضا موسوی، مرتضی شایسته، محمد قاصد اشرفی، محمدرضا فرجی و مسعود نجفی حضور داشتند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها