{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 4975

به مناسبت روزجهانی گربه به معرفی نه گربه معروف در سینما می‌پردازیم.

به مناسبت روز جهانی گربه، به معرفی نه گربه معروف در سینما می‌پردازیم.

"فیگارو" در پینوکیو 

 فیگارو، گربه‌ی همدم پدر ژپتو مثل دیگر حیوانات خانگی که همانند افراد خانواده می‌شوند نیست و به معنای واقعی یک بچه‌گربه‌ی شیطون است و همین باعث می‌شود دوست‌داشتنی‌تر باشد. 

این گربه با محبوبیت زیادی که پیدا کرد بعد از پینوکیو توانست در دو کارتون دیگر یعنی " فیگارو و کلئو" و در "میکی موس" به عنوان حیوان خانگی حضور داشت. 

" لوسیفر " در سیندرلا 

انیماتورهای دیزنی پس از جستجو در مورد گربه ای که به اندازه کافی باید شرور به نظر می رسید، یکی از انیماتورها ((وارد کیمبال)) تصمیم گرفت تا از گربه خودش برای این منظور استفاده کند، فیستی (گربه ای که ۶ انگشت پا داشت)، به عنوان الهام بخش کاراکتر لوسیفر مورد استفاده قرار گرفت. این ایده در یکی از ملاقات های والت دیزنی به خانه او به ذهنش رسید.

 

"چشایر" در آلیس در سرزمین عجایب 

این شخصیت که موجودی جادویی در کارتون آلیس در سرزمین عجایب است، از یک درخت الهام گرفته شده، هنوز هم در باغچه خانه آلیس واقعی در شهر اکسفورد است.

"گارفیلد" در فیلم گارفیلد 

گارفیلد یک گربه ی نارنجی، چاق، خود خواه و تنبله که از خوردن و خوابیدن لذت زیادی می بره. گارفیلد در آشپزخانه یک رستوران ایتالیایی به نام مامالئون متولد شد و از روز اول تولدش عاشق لازانیا شد! به گفته ی پدر بزرگش وقتی به دنیا اومد ۲.۴ کیلوگرم بوده که با شگفتی تمام توی تخت خواب کوچیکش جا شده.

اون عاشق لازانیا، کش رفتن غذای جان، لگد پروندن به اودی و پرت کردنش از بالای میز، سرگرم کردن یا آزار دادن شبونه ی همسایه ها با اجرای نمایش روی پرچینه (که اکثر مواقع چیزی به سمتش پرتاب می شه)!

"گربه" فیلم مردی که به طرز شگفت انگیزی کوچک می‌شود.

پس از ظاهر شدن یک ابر اتمى عجیب ، مردى ( ویلیامز ) که تعطیلاتش را مى‌گذراند کم‌کم کوچک مى‌شود و این شروع دردسرهاى بى‌پایانى براى او است .

این فیلم کلاسیک در ژانر علمى_تخیلی و فانتزی است. 

یکی از صحنه‌های معروف این فیلم جایی‌است که گربه‌ای سراغ خانه کوچک این مرد می‌رود.

"گربه" در فیلم صبحانه در تیفانی 

حضور گربه بی اسم‌ هالی که او را گربه صدا می‌زند به‌عنوان ابزاری برای معرفی ابعاد شخصیت اصلی استفاده می‌شود. بی نام بودن گربه او تعمیمی ‌از بی هویت بودن ‌هالی است که در همه ابناء زندگی خود نمی‌داند دقیقا چه می‌خواهد و ماهیت سرکش خود را در سرگردانی طی می‌کند.‌هالی در سکانس‌های پایانی به این بی هویتی اشاره کاملی می‌کند و اذعان دارد من مانند گربه‌ام هستم نه اسمم‌ هالی است نه لولا من نمی‌دانم کی هستم.

"لعنتی" در فیلم گربه جاسوس 

در خانواده راندل یگ گربه  مشهور به لعنتی وجود دارد ، روزی، وقتی لعنتی به خانه می‌آید ، بچه‌ها متوجه می‌شوند طوق گردنش با یک ساعت زنانه ، که پشت آن کلمه کمک نوشته شده ، عوض شده است . ساعت مربوط به دختری است که دان او را ربوده است . کلسو ، افسر FBI به کمک بچه‌ها و گربه به دنبال دان میگردند.

"گربه" در فیلم پدرخوانده

 این گربه که یادآور گربه دشمن تبهکار جیمز باند ارنست استاورو در فیلم «از روسیه با عشق» است که بعدا ساخته شد و در فیلم‌های دیگر تبهکاری نیز از آن تقلید شد، با تصویر کورلئونه درآمیخته شده است.

 اما کاپولا بعدها توضیح داد که این گربه اصلا قرار نبود بخشی از فیلم باشد.

او گفت: در واقع گربه‌ای که در دست براندو است بدون برنامه‌ریزی در این سکانس ظاهرشد. من دیدم یک گربه دوروبر استودیو می‌چرخد. آن را گرفتم و گذاشتم در دست مارلون، بدون این که یک کلمه هم حرفی بزنم.

"اسنوبل" در فیلم استوارت 

استوارت موش دوست‌داشتنی‌ای که از طرف یک خانواده به فرزندخواندگی گرفته شده،در خانه جدید خودش دچار مشکلات زیادی میشه از جمله حضور  اسنوبل گربه خانگی این خانواده !

 اسنوبل، گربه نه چندان مهربان داستان که از آمدن استوارت خوشحال نیست به همراه یکی از دوستای خودش تلاش می‌کنه به هر شکل ممکن، استوارت رو از خونه بیرون بندازن. 

 

حجم ویدیو: 7.55M | مدت زمان ویدیو: 00:01:00 دانلود ویدیو
ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها