{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5179

صحرا کریمی، رییس افغان فیلم با ارسال نامه‌‌ای از جامعه‌ی فیلم‌سازان و رسانه‌های جهان خواسته تا بر جامعه‌ی جهانی فشار وارد کنند که در کنار دولت و مردم افغانستان، بایستند و نگذارند که دستاوردهای بیست‌سال افغانستان نابود شود.

متن خبر به نقل از خبرگزاری افغانستان و به همین زبان است.  

رییس افغان فلم، این نامه را روز جمعه، بیست‌ویکم اسد همگانی کرده و در آن، از افزایش خشونت‌ها و اعمال گروه طالبان به ویژه، تصرف ولایات از طریق زور، قتل خاشه‌جوان، بسته شدن مکاتب دختران، قتل، عبدالله عاطفی، نویسنده و تاریخ‌نویس ارزگان، آواره شدن هزاران خانواده و دیگر اقدامات ضد حقوق‌بشری این گروه یادآوری کرده‌است.

خانم کریمی گفته که جنگ کنونی در افغانستان، تحمیلی است و تنها قربانی آن مردم افغانستان است.

او با ابراز نگرانی از وضعیت کنونی، گفته که تصرف افغانستان توسط گروه طالبان در واقع برگشت این کشور به بیست سال گذشته است.

او گفته که در صورت چنین اتفاقی، صدای رسانه‌ها، سینما و هنرمندان خاموش و دختران از تعلیم و تحصیل باز می‌مانند.

خانم کریمی افزوده که در صورت به قدرت رسیدن طالبان، مردم مجبور می‌شوند که قوانین خشک و ظالمانه‌ی طالبان را قبول و تحت حکومت سیاه این گروه زندگی کنند.

او خطاب به جامعه‌ی فلم‌سازان، رسانه‌های جهان و تمامی کسانی‌که علاقه‌مند فلم و سینما استند گفته که با افغانستان هم‌صدا شوند و نگذارند افغانستان به بیست سال قبل برگردد.

رییس افغان فلم، در حالی به جامعه‌ی فلم‌سازان و رسانه‌های جهان نامه می‌فرستد که در حال حاضر گروه طالبان بیش از نیمی از ولایات افغانستان را تصرف کرده‌اند و جنگ در بخش‌های زیادی از ولایت باقی مانده جریان دارد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها