{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5356

حقوق معنوی فیلم سینمایی «اولین تولد» ساخته علی عطشانی به حراج گذاشته می‌شود و ۵درصد از سود این مزایده به تهیه واکسن کرونا برای ایران اختصاص می‌یابد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، فیلم پروداکشنز حقوق معنوی فیلم سینمایی «اولین تولد» (۱st Born) ساخته علی عطشانی در قالب فناوری بلاک‌چین به حراج گذاشته می‌شود.

این حراج از روز جمعه ۲۹ مرداد ماه (۲۰ آگوست ۲۰۲۱) در سایت ۱stbornnft.com به صورت NFT آغاز شده و به مدت هفت روز ادامه دارد.

برندگان این مزایده به‌جز دریافت امتیاز معنوی فیلم سینمایی «اولین تولد» (۱st Born)، یک نسخه از این فیلم را به صورت فیزیکی و با امضای عوامل فیلم دریافت خواهند کرد.

همچنین ۵ درصد از مبلغ نهایی مزایده به تامین واکسن کرونا برای ایران اختصاص داده می‌شود.

توکن غیر قابل معاوضه یا NFT نوعی خاص از توکن‌های رمزنگاری شده است که با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین گونه‌ای دارایی دیجیتال ایجاد می‌کند که قابل تکثیر نیست.

فیلم سینمایی «اولین تولد» (۱st Born) به کارگردانی علی عطشانی، محصول کمپانی امریکن برایتلایت فیلم پروداکشنز است که ساخته مشترک ایران و هالیوود به‌شمار می‌رود.

تعدادی از بازیگران هالیوود که در این فیلم ایرانی- آمریکایی سینمایی حضور دارند عبارتند از: ول کیلمر، رابرت نیپر، تام برنگر، تیلور کول، دنیز ریچاردز، دومنیک سوان، گِرِگ گرانبرگ، ویلیام بالدوین، کن دویتیان، جی عبدو، استیو وایلدر و کیان کاووسی.

ول کیلمر پیش‌تر بازیگر نقش بتمن، رابرت نیپر بازیگر نقش تی بگ در سریال «فرار از زندان»، تام برنگر بازیگر فیلم «اینسپشن»، دنیز ریچاردز بازیگر سریال «فرندز»، دومنیک سوان بازیگر فیلم «لولیتا»، گِرِگ گرانبرگ بازیگر سریال «هیروز»، ویلیام بالدوین بازیگر فیلم «متولد چهارم ژوئیه»، کن دویتیان بازیگر فیلم «بُرات» و… بوده‌اند.

داستان «اولین تولد» (۱st Born) نگاهی کمدی به روابط سیاسی بین ایران و آمریکا در بستری خانوادگی دارد. قصه دختری آمریکایی به نام کیت است که پدرش از سناتورهای جمهوری‌خواه مجلس سنا و از مخالفان اصلی ایران است و پسری ایرانی به نام بن که پدرش در ایران از مخالفان سرسخت آمریکا و هرگونه توافقی با آن‌ها است. کیت و بن چند سالی است در آمریکا با هم ازدواج کرده و زندگی آرامی دارند تا این که شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که دو پدر کنار هم قرار می‌گیرند.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها