{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5364

فیلم «شوالیه سبز» با داستان مربوط به قرون وسطی از روز ۳۰ جولای در سینماهای آمریکا روی پرده رفته است.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، «شوالیه سبز/The Green Knight» عنوان فیلم حماسی فانتزی با داستانی مربوط به دوره قرون وسطی است که دیوید لاوری آن را کارگردانی کرده است و دو پتل و آلیسیا ویکندر در آن به ایفای نقش پرداخته اند. این پروژه سال ۲۰۱۸ اعلام شد که قرار است توسط لاوری به تهیه کنندگی استودیو A۲۴ تولید شود.

«شوالیه سبز» در ابتدا قرار بود مارس ۲۰۲۰ همان زمان که کرونا دنیا را در برگرفت اکران شود، با این حال تعطیلی سینماها اکران این فیلم را بیش از یک سال به تعویق انداخت.

 داستان «شوالیه سبز» و چند نکته درباره فیلم:

فیلم «شوالیه سبز» بازگویی داستانی فانتزی در دوران قرون وسطی است و حول شخصیت سِر گاوین و شوالیه سبز می گذرد.

شان کانری ستاره بزرگ سینمای جهان در سال ۱۹۸۴ در نسخه ای از داستان شوالیه سبز با عنوان «شمشیر دلاور» بازی کرده بود.

دو پتل در حالی نقش گاوین را در این فیلم بازی می کند که یکی دیگر از بازیگران این فیلم یعنی جوئل ادگرتون پیش از این همین نقش را در سال ۲۰۰۴ در فیلم «شاه آرتور» بازی کرده بود. ادگرتون در فیلم «شوالیه سبز» نقش لرد را بازی می کند.

نقدهای کوتاه «شوالیه سبز»:

پیتر تریورس منتقد سرشناس «ای‌بی‌سی نیوز» فیلم را این گونه ستایش کرد: دیوید لاوری یک شاهکار سینمایی مدرن درباره یک شوالیه-با بازی دو پتل که شایسته اسکار است-خلق کرده است. من معتقدم «شوالیه سبز» یک فیلم منحصر به فرد و فراموش نشدنی است که در بین بهترین های سال قرار می گیرد.

ادوین آرنادین منتقد «اشویل موویز» درباره فیلم نوشت: بالاخره آن کارگردان احمق یک فیلم خوب ساخت!

مل ولنتین منتقد «شلف» نوشت: همه عناصر در این فیلم کنار هم آمده اند تا یک تجربه منحصر به فرد خلق کنند.

ماریانا نیل منتقد «ایمپرشن بِلِند» نیز درباره فیلم گفت: بازگویی داستان سِر گاوین و شوالیه سبز از طرف لاوری شایسته تحسین به عنوان یکی از بهترین فیلم های فانتزی است که تاکنون ساخته شده است.

تیم بریتون منتقد «آلترنیت اندینگ» نوشت: «شوالیه سبز» فیلمی است که همه چیزش را ایده ها تشکیل داده اند، با این حال نمی تواند این ایده ها را در چارچوب یک عاشقانه قرون وسطایی قرار دهد.

بیل واتر منتقد فیلم را اینگونه ستایش کرد: نزدیک به ۴۰ سال از «اکسکالیبور» به کارگردانی جان بورمن که یک کلاسیک واقعی است، می گذرد با این حال دیوید لاوری هم اینجا یک اثر تازه به ما ارائه داده است، اگر حماسه های قرون وسطایی را دوست ندارید، ممکن است از دیدن فیلم خسته شوید.

جرمی جانز منتقد نیز درباره «شوالیه سبز» گفت: فیلم لاوری یک تجربه سینمایی منحصر به فرد است.

«شوالیه سبز» از روز ۳۰ جولای در سینماهای آمریکا روی پرده رفته است.

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها