{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5431

«بیل مار» جمعه گذشته در قسمت جدید برنامه «بی‌درنگ با بیل مار» (Real Time with Bill Maher) اچ‌بی‌او در بخش «قوانین جدید» به کمپانی اپل تاخت.

 اپل به‌تازگی اعلام کرده است که گوشی‌های آیفون کاربران را اسکن می‌کند تا از عدم وجود تصاویر پورنوگرافی کودک اطمینان حاصل شود. مار می‌گوید به مبارزه علیه پدوفیلیا معتقد است اما به نقض حریم خصوصی نه.

مار این اقدام اپل را «نقض خودنمایانه قانون» می‌خواند و می‌گوید: «گوشی‌های ما باید مثل کیف پول ما باشند: خصوصی. پس دلیل محتمل چه می‌شود؟ متمم چهارم چه می‌شود؟»

مجری سپس اضافه می‌کند: «اپل باید اعتراف کند که مشکل آن‌ها با چیزهایی که مردم رویش ذخیره می‌کنند نیست. بلکه این است که این گوشی‌ها مردم را به افرادی کثیف تبدیل می‌کند. هیچ دستگاهی تاکنون به اندازه گوشی‌های هوشمند توجه ما را معطوف نکرده است.»

مار از کاربرانی می‌گوید که شب‌ها تا دیرهنگام بیدار می‌مانند یا کودکانی که در معرض پورنوگرافی قرار می‌گیرند یا افرادی که به گرفتن عکس‌های سلفی بی‌نقص وسواس پیدا کرده‌اند: «گوشی‌ها باعث شده که مردم به شکل مصنوعی زندگی کنند. گرفتن عکس از لحظات خوشی که تجربه می‌کنید مهم‌تر از تجربه واقعی آن لحظات شده.»

مار ادامه می‌دهد: «گوشی‌ها از مردم افرادی زورگو ساخته. افرادی خشمگین‌تر. تندخوتر. در فضای آنلاین نژادستیزتر شده‌اند و تصور نمی‌کردند روزی چنان اظهاراتی را رو در رو به کسی بگویند. گوشی‌ها رفتار ما نسبت به دوستانمان را منفعل-پرخاشگر ساخته و نسبت به غریبه‌ها فرا-پرخاشگرانه. حتی ارسال پیام متنی برای برخی بیش از حد جدال‌آمیز شده. به دوستان خود جذب نمی‌شویم. راهمان را می‌کشیم و می‌رویم… نادیده می‌گیریم‌شان.»

مار در پایان می‌گوید: «گوشی‌های موبایل ادب و تواضع را از بین برده. سنگ بنای ایجاد هرگونه رابطه واقعی.»

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها