{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5606

روز گذشته از طرف کادر مدرسه و معلمان هنرستان سوره دختران واقع در خیابان طالقانی بین ولیعصر و حافظ، کوچه خوشبختی اعلام شد ثبت نام دختران در رشته نمایش امسال صورت نخواهد گرفت.

این هنرستان زیر نظر حوزه هنری است و هر ساله در رشته‌های گرافیک، نمایش و سینما هنرآموز میپذیرد. 

این خبر ابتدا فقط در مورد سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۴۰۱ بیان شد اما بعد از گذشت چندین ساعت و پیگیری هنر آموزان فعلی و بعضا قبلی این هنرستان خبر تازه‌ای مبنی بر دائمی بودن این تصمیم از سوی مسئولین مدرسه اعلام شد.

درحالی که همچنان هنرستان و کادر آموزش اقدامی برای انتشار این خبر انجام نداده‌اند. اما شب گذشته این مسئله در فضای مجازی توسط هنرآموزان با هشتگ " پایان حضور دختران در کوچه خوشبختی " منتشر شد.

هنرآموزان در نوشته‌های خود به از بین بردن تنها راه حضور و تحصیل در رشته نمایش برای دختران اعتراض کردند، این در حالی است که تحصیل در این رشته برای پسران هیچ‌ مانعی ندارد. 

بعد از انتشار این خبر برخی هنرمندان از جمله اشکان خطیبی، تینا پاکروان،الهام کردا، پانته‌آ پناهی ها، رحمت امینی، شادی کرم رودی و... با اطلاع رسانی این مسئله در صفحه شخصی خود به این تصمیم واکنش نشان دادند.

اما در نهایت مسئول روابط عمومی حوزه هنری، سید حسام حسینی، امروز صبح با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود از این تعطیلی با عنوان " تنفسی کوتاه" در جهت بالابردن کیفیت آموزش این رشته یاد کرد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها