{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5612

روزنامه اصول‌گرای «کیهان» در یادداشتی توهین‌آمیز «انجلینا جولی» ستاره هالیوود را یک «جاسوسه هرزه» خوانده است.!!!

این روزنامه (به واسطه «کافه سینما») می‌نویسد: «آمریکا بعد از بیست سال خباثت و جنایت و در نهایت شکست در سیاست، جاسوسه هرزه خود را به‌عنوان فعال فرهنگی در امور زنان و دختران افغانی مأمور جنگ روانی و فعالیت فرهنگی می‌کنند. کسی نمی‌پرسد آنجلینا با چه رویی از زنان و دختران افغانی دم می‌زند؟ دانش‌آموزان دبیرستان سیدالشهداء که با زبان روزه به شهادت رسیدند دختر نبودند؟ در ایران هم همصدا با این جانوران، برخی سلبریتی‌های کذاب، قالتاق، مالیات‌گریز و اصلاح‌طلبان اعتدالی که هشت سال مردم را دچار وبا و طاعون کدخداپرستان کردند و سفره و اقتصاد را نابود کردند نیز برای وادار کردن ایران به جنگ با طالبان یقه‌درانی می‌کنند و آنچه لایق خود است را به مردم شریف و نظامیان غیور ایران می‌گویند. گویی زمان حمله به دانشگاه کابل و جهانی شدن پیامک جانسوز «جان پدر کجاستی؟» که جگر هر آزاده‌ای را پاره‌پاره می‌کرد، لال بودند.»

«انجلینا جولی» هفته گذشته برای اولین بار به اینستاگرام پیوست و در اولین پست خود در این شبکه اجتماعی نامه یک دختر افغان را به اشتراک گذاشت. این بازیگر ۴۶ ساله که به زودی در فیلم «جاودانان» (Eternals) مارول و دیزنی دیده خواهد شد می‌گوید: «در حال حاضر، مردم افغانستان نمی‌توانند از شبکه‌های اجتماعی برای برقراری ارتباط و اظهار نظر آزادانه استفاده کنند. بنابراین من به اینستاگرام آمدم تا سرگذشت آن‌ها و همه افرادی که در سراسر دنیا برای حقوق اولیه انسانی خود مبارزه می‌کنند را به اشتراک بگذارم.»

جولی اضافه می‌کند: «تهوع‌آور است که ببینی افغان‌ها به واسطه ترس و بلاتکلیفی گریبان‌گیر کشورشان، بار دیگر بیرون رانده شده‌اند. صرف این همه وقت و سرمایه، خون‌ریزی و گرفتن جان انسان‌ها تنها برای رسیدن به این وضعیت، شکستی است که درکش ناممکن است. اینکه چند دهه است می‌بینیم با پناه‌جویان افغان – بعضی از آن‌ها توانمندترین انسان‌های روی زمین‌اند – مثل یک بار اضافه برخورد می‌شود تهوع‌آور است. مثل دیگرانی که متعهدند، من هم روی‌گردان نخواهم بود. باز هم برای یاری رساندن به دنبال راهی خواهم بود و امیدوارم که شما هم به من بپیوندید.»

منبع : 30NAMA NEWS

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها