{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5683

«نوکسا» به کارگردانی یک فیلمساز مقیم سوئد، نام فیلمی است که از ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور) سال جاری اکران می‌شود.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری تسنیم، فیلم «نوکسا» ساخته «هومن صادقلو» کارگردان و نویسنده ایرانی است که به زندگی یک پزشک و مادر ایرانی اشاره دارد که طی سال‌ها درگیر مبارزه با سرطان دخترش است. دختر او به تازگی از چنگال سرطان رها شده که پاندمی کرونا اتفاقات جدیدی را برای او و خانواده‌اش رقم می‌زند. 

صادقلو در مصاحبه با تسنیم انگیزه ساخت این فیلم را مسایل و مشکلاتی می‌داند که بعد از شیوع کرونا در جهان رخ داده و مشکلات چندین برابری را برای جامعه پزشکی به همراه داشته است. به گفته وی جامعه پزشکی و کادر درمان در این دوران فداکاری‌های زیادی کرده و قصدش از ساخت این فیلم تشکر و قدردانی از زحمات آن‌ها بوده است. 

این فیلم درست در زمانی ساخته شده که همکاری با عوامل فیلم برای ساخت با دشواری‌های متعددی همراه بوده است. گرچه بودجه این فیلم از سوی چندین اسپانسر تأمین شده است اما هیچ یک از عوامل فیلم در این خصوص دستمزد دریافت نکرده‌اند.

نقش اول این فیلم (پزشک و مادر ایرانی) را نیز «مینا کیوانی» بازی می‌کند. فیلم به زبان سوئدی و مدت زمان آن نیز 24 دقیقه است. 

نوکسا پنجمین فیلم صادقلو است که قرار است در «خانه فیلم» و سینما «ویکتور» استکهلم اکران شود. فیلم‌های قبلی صادقلو نیز در فستیوال‌های متعددی اکران و جوایز متعددی را به خود اختصاص داده است. قرار است این فیلم نیز به فستیوال‌های دیگری هم ارسال شود. 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها