{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5740

«مادران مشابه» جدیدترین ساخته پدرو آلمودوار است که روز یک سپتامبر در جشنواره ونیز برای اولین بار در سطح جهان رونمایی می شود.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، در معرفی فیلم های این روزهای سینمای دنیا به سراغ یکی از آثار حاضر در رویداد جشنواره ونیز امسال رفته ایم، فیلم «مادران مشابه/Parallel Mothers» (مادران موازی نیز ترجمه شده است) که به واسطه کارگردانش یعنی پدرو آلمودوار بسیاری از دوستداران سینما و به ویژه علاقه مندان سینمای اروپا انتظار دیدنش را می کشند.

داستان فیلم:

«مادران مشابه» داستان دو زن به نام های جنیس و آنا است که در زمان زایمان در یک اتاق قرار دارند. جنیس یک زن میان سال و سرخوش است در حالی که آنا سن و سال کمی دارد و بسیار نگران است. جنیس برای آنکه آنا را آرام کند با او صحبت می کند و این گفتگو رابطه بین آنها را بیشتر می کند، ارتباطی که گسترش پیدا کرده و زندگی آنها را دچار تغییر می کند.

مادران-مشابه-4

 

نکات فیلم:

پدرو آلمودوار اولین بار در سال ۲۰۱۱ درباره این پروژه صحبت کرده بود. او این پروژه را «دون کیشوت مادرانه» توصیف کرده بود.

«مادران مشابه» فیلم افتتاحیه جشنواره ونیز است که پس فردا (یک سپتامبر) آغاز می شود. این فیلم همینطور یکی از آثار بخش مسابقه اصلی فستیوال ونیز امسال است.

فیلمبرداری «مادران مشابه» مارس ۲۰۲۱ و در دوران کرونا آغاز شد و آوریل ۲۰۲۱ به پایان رسید. آلمودوار پیش از این اعلام کرده بود فیلمنامه فیلم را نیز در دوران قرنطینه نوشته است.

یکی از تهیه کنندگان فیلم آگوستین آلمودوار برادر کوچکتر پدرو آلمودوار است.

مادران-مشابه-3-1536x1038

اولین واکنش ها به فیلم:

اولین نمایش فیلم «مادران مشابه» پیش از جشنواره ونیز در کشور اسپانیا و در روز ۲۸ آگوست صورت گرفت. گفته شده این نمایش مختص رای دهندگان جوایز اسکار اسپانیا یعنی جوایز گویا بوده است.

سرجیو سانچز یکی از روزنامه نگاران اسپانیایی که این فیلم را زودتر از بقیه در جهان دیده است، در واکنش به این فیلم در صفحه توییتر خود نوشت: امروز (۲۸ آگوست) «مادران مشابه» آلمودوار را دیدم. باشکوه بود، فیلم پیچیده ای است اما باید آن را خودتان کشف کنید. در مورد این جواهر سینمایی بعدا زیاد نوشته می شود. دو بازیگر فیلم پنه لوپه کروز و آیتانا سانچز خیخون فوق العاده هستند با این حال از ملینا اسمیت نیز در فیلم چشم برندارید.

«مادران مشابه» روز یک سپتامبر در جشنواره ونیز اولین بار در سطح جهان رونمایی می شود. این فیلم در آمریکا نیز روز ۲۴ دسامبر روی پرده خواهد رفت.

مادران-مشابه

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها