{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5826

کاپولا‌، این کارگردان بزرگ تصمیم دارد برای فیلم رویایی‌اش Megalopolis با بازی "اسکار آیزاک" صد میلیون دلار هزینه کند.

به گزارش هنر ام‌روز، به نقل از سینما نیوز، کاپولا برای فیلم "مگالوپلیس" با اسکار آیزاک، فورست ویتاکر،کیت بلانشت و چند بازیگر مشهور دیگر مذاکره کرده است.

 در سال ۲۰۱۹ گزارش شد که «فرانسیس فورد کاپولا» پروژه رؤیایی خود تحت عنوان «مگالوپلیس» (Megalopolis) را کارگردانی می‌کند. فیلمنامه این فیلم علمی-تخیلی در دهه ۱۹۸۰ نوشته شده اما هنوز جلوی دوربین نرفته است. وقتی کارگردان «پدرخوانده» (The Godfather) آماده می‌شد تا این فیلم را در ابتدای قرن بیست و یکم تولید کند، حملات ۱۱ سپتامبر اتفاق افتاد و فیلمبرداری لغو شد. کاپولا حالا آماده است تا ۱۰۰ میلیون دلار برای ساختن این پروژه هزینه کند. 

کاپولا در مصاحبه با «ددلاین» می‌گوید: «به یک جنگ مذهبی شبیه شده که در آن هیچ‌چیز منطقی نیست. فکر می‌کنم خبر مهم این است که من هنوز مثل ۲۰ سال یا ۴۰ سال قبل خود هستم. هنوز می‌خواهم فیلم رؤیای خودم را بسازم، حتی اگر لازم باشد از جیب خود هزینه کنم، و می‌توانم ۱۰۰ میلیون دلار خرج کنم اگر لازم باشد. تمایلی ندارم اما اگر لازم باشد خرج می‌کنم.»

کاپولا اضافه می‌کند که به تولید این پروژه «متعهد» است و می‌خواهد آن را پاییز سال ۲۰۲۲ بسازد. این فیلمساز با بازیگرانی چون «اسکار آیزاک»، «فورست ویتاکر»، «کیت بلانشت»، «جان ویت» مذاکره کرده و به دنبال بازیگران دیگری از جمله «زندیا»، «میشل فایفر» و «جسیکا لنگ» است. کاپولا با «جیمز کان» که در «پدرخوانده» نقش «سانی کورلئونه» را بازی کرده نیز دوباره همکاری خواهد کرد.

«مگالوپلیس» فیلمی حماسی مانند «بن-هور» (Ben-Hur) بر اساس «توطئه کاتیلین» توصیف شده است. کاپولا توضیح می‌دهد: «دوئلی معروف بود میان یک نجیب‌زاده، کاتیلین، و این نقش به «اسکار آیزاک» سپرده شده، و سیسرو معروف که «فورست ویتاکر» نقش او را بازی می‌کند. او حالا در حین یک بحران اقتصادی شهردار نیویورک شده، چیزی شبیه به وضعیتی که «دیوید دیکینز» داشت. داستان در روم جدید روی می‌دهد، یک داستان حماسی رومی در نیویورک امروز، تقلیدی از نیویورک مدرن است که من آن را «روم جدید» می‌نامم.»

کاپولا حالا به دنبال تأمین هزینه‌های تولید فیلمش است. این فیلمساز می‌گوید انتظار دارد که «مگالوپلیس» با بودجه ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون دلاری تولید شود.

کاپولا می‌گوید: «چند سرمایه‌گذار خصوصی داریم که می‌خواهند مشارکت کنند، و من هم می‌خواهم طبق بودجه‌های آن‌ها پیش بروم، اگر لازم باشد. بدیهی است که هرچه بیشتر هزینه کنم مشکلات بیشتری برای من به وجود می‌آید، اما می‌توانم انجامش دهم. اگر واقعاً لازم باشد می‌توانم همه هزینه‌اش را تأمین کنم. برای من یا هر کس دیگری سخت خواهد بود که ۱۰۰ میلیون دلار برای تولید یک فیلم رؤیایی یوتوپیایی هزینه کند، اما محقق شدنش ناممکن نیست.»

کاپولا دو سال قبل گفته بود: «امسال در نظر دارم جاه‌طلبی دیرینه‌ام را آغاز کنم و اثری عظیم با استفاده از آنچه که در دوران طولانی فیلمسازی و از سن ۱۶ سالگی آموختم خلق کنم. این فیلم یک اثر حماسی در مقیاسی بزرگ خواهد بود که عنوانش را «مگالوپلیس» گذاشته‌ام. یک فیلم معمولی نیست؛ پروداکشنی عظیم و بازیگران زیادی طلب می‌کند. شامل تمام چیزهایی می‌شود که در دوران حرفه‌ای سعی کردم به صورت فیلم در سبک‌های مختلف نشان دهم و به نظرم بیان سینمایی و هدف مرا به اوج می‌رساند. امیدوارم که بتوانم فیلمبرداری آن امسال آغاز شود.»

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها