{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

پیت هاموند:

کدخبر : 6019

پیت هاموند منتقد سرشناش آمریکایی در مطلبی از فیلم «قهرمان» فرهادی به عنوان بهترین گزینه ایران برای شرکت در اسکار یاد کرد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، این روزها جشنواره فیلم تلوراید در آمریکا در حال برگزاری است. این جشنواره در سالهای گذشته بارها نقطه آغاز فیلم هایی بوده که در نهایت توانسته اند لقب بهترین فیلم سال را از آن خود کنند. از جمله این فیلم ها می توان به «میلیونر زاغه نشین»، «سخنرانی پادشاه»، «آرگو»، «۱۲ سال بردگی» و «مهتاب» اشاره کرد.

حالا پیت هاموند منتقد سرشناش آمریکایی نشریه ددلاین در مطلبی بلندبالا فهرست فیلم های این جشنواره که شانس بسیاری برای درخشش در فصل جوایز را دارند، معرفی کرده است.

هاموند در بخشی از این مطلب درباره فیلم «قهرمان» فرهادی که این روزها در جشنواره تلوراید حضور دارد، نوشت: کشور ایران اگر فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی را که در جشنواره کن برنده جایزه شد و اولین نمایشش در آمریکای شمالی را در جشنواره تلوراید تجربه کرده است، به اسکار ارائه ندهد، بی عقلی کرده است.

منتقد آمریکایی در ادامه این مطلب نوشت: من اولین بار فرهادی را در همین جشنواره تلوراید با فیلم «جدایی نادر از سیمین» دیدم و فکر می کنم قهرمان بهترین ساخته او از زمان فیلم «جدایی نادر از سیمین» است.

هاموند در پایان نوشت: به نظر من «قهرمان» فیلم جذابی است که باید دیده شود و استودیوی آمازون هم مانند فیلم «دست خدا» پائولو سورنتینو تمام قد پشت این فیلم ایستاده است و می تواند فراتر از بخش بین الملل هم موفق باشد به هر حال فرهادی دو جایزه اسکار بین الملل دارد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها