{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 6115

یکی از اولین پروژه‌های پرستاره رونمایی‌شده در جشنواره بین‌المللی تورنتو، فیلمی تحت عنوان «اسنیف» (Sniff) با بازی «مورگان فریمن»، «ال پاچینو» و «هلن میرن» برنده اسکار و «دنی دویتو» نامزد اسکار است. این فیلم یک «بازآفرینی متفاوت ژانر نوآر» توصیف شده و «تیلور هکفورد» برنده اسکار بر روی صندلی کارگردانی آن می‌نشیند.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از سینما نیوز، این فیلم به نویسندگی «تام گری»، داستانی در مورد مرگ مشکوک دو تن در جمع بازنشستگان اقامتگاهی اشرافی روایت می‌کند. «جو مالوری» با بازی فریمن کارآگاه بازنشسته با همکار سابقش «ویلیام کیز» با بازی دویتو وارد عمل می‌شوند و دنیایی زیرزمینی سکس، مواد و قتل را با مدیریت «هاروی استرایدن با بازی پاچینو و «عنکبوت» با بازی میرن کشف می‌کنند.

هکفورد می‌گوید: «همیشه یکی از هواداران فیلم‌های نوآر بوده‌ام اما هیچ‌گاه چنین فیلمی نساخته‌ام، هرچند «برخلاف تصور» (Against All Odds) را دارم. آن فیلم بازسازی «خارج از گذشته» (Out of Past) بود که یکی از بهترین فیلم‌های نوآر تاریخ است. نمی‌خواستم یک بازسازی نما به نما از آن خلق کنم اما منبع الهام من بود. آدا و مت اسکینا فیلمنامه را برای من فرستادند، از طریق ایجنتم، و من ذوق‌زده شدم. اثر یک فیلمنامه‌نویس تازه‌کار با استایلی شگفت‌انگیز است که درک می‌کند چه چیزی باعث ماندگار شدن یک فیلم نوآر می‌شود. قرار دادن تمام داستان در جمع بازنشستگان ثروتمند… می‌توان آن را به ایالات متحده که نسل «بیبی بومرها» بازنشسته شده‌اند بسط داد. پول زیادی در دسترس است و می‌خواهند در محیطی زیبا زندگی کنند. این چیزی است که روی بروشورها دیده می‌شود اما آنچه «تام گری» نوشته لایه‌های زیرین را نشان می‌دهد. به نظر من ایده‌ای عالی آمد و متوجه شدم که او ذات یک نوآر خوب را درک می‌کند – داستانی تلخ با شخصیت‌هایی پیچیده – و فکر کردم که او موفق شده.»

هکفورد به یاد می‌آورد: «وقتی «وکیل مدافع شیطان» (Devil’s Advocate) را با ال ساختم، چهار مرتبه پیشنهاد من را رد کرد. من و «تونی گیلروی» دائماً صحنه‌ها را تغییر می‌دادیم و بیشتر می‌کردیم. ال به‌راحتی قبول نمی‌کند. تجربه آن فیلم تکرار شد. به ال پیشنهاد کردیم اما او گفت: «فکر نمی‌کنم مناسب من باشد.» اصرار کردیم: «ال، دقیقاً برای خودت است» و تغییراتی ایجاد می‌کردیم. و حالا او فکر می‌کند که بهترین نقش فیلم را دارد. دنی کارگردانی بسیار خوب و بازیگری شگفت‌انگیز است، اما هیچ‌یک از این بازیگران به‌راحتی قبول نمی‌کنند در فیلمی بازی کنند، اما با توجه به همکاری همه آن‌ها فکر می‌کنم فیلم جذابی خواهد شد. و همه نقشی دارند که شایسته استعدادشان است.»

هکفورد از فیلم «چاقوکشی» (Knives Out) «رایان جانسون» ستایش می‌کند و می‌گوید: «از کاری که رایان جانسون با ژانر قدیمی پلیسی کرد و آن را با واقعی و معاصر کردنش جذاب کرد بسیار لذت بردم. آن فیلم چیزی است که برای «اسنیف» در ژانر نوآر در ذهن دارم. در نویسندگی و شخصیت‌ها میزانی از هنرمندی وجود دارد که مخاطب را به وجد می‌آورد. در فیلم‌های نوآر لذتی وجود دارد، به‌ویژه وقتی بوگارت یا میچام را داشته باشید – بازیگری که می‌داند چگونه دیالوگی عالی را بگوید. این چیزی است که تام نوشته و به نظر من بازیگران لذت خواهند برد.»

هکفورد می‌گوید انتظار می‌رود این فیلم در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۲ اکران شود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها