{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 6258

«مگی جیلنهال» نویسنده و کارگردان «دختر گمشده» (The Lost Daughter) نت‌فلیکس شنبه شب در هفتاد و هشتمین دوره جشنواره ونیز در بخش بهترین فیلمنامه برنده جایزه شد. جیلنهال با این اقتباس از رمان «النا فرانته» اولین فیلم بلند خود را تجربه کرده است.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از سینمانیوز، «جیک جیلنهال» دقایقی پس از کسب این جایزه در مصاحبه با «ورایتی» به همراه «آنتوان فوکوا» کارگردان «گناه‌کار»  نت‌فلیکس، به کسب این جایزه واکنش نشان داد. جیلنهال در پاسخ به این پرسش که آیا تمایل دارد برای خواهرش به عنوان کارگردان در یک فیلم بازی کند یا نه می‌گوید: «فکر می‌کنم او در نشست مطبوعاتی فیلم در ونیز به همین پرسش پاسخ داد، یعنی او تنها پنج روز است که فیلم جدیدش را در ونیز اکران کرده، و همه از او می‌پرسند آیا مایل است با برادرش در یک فیلم همکاری کند یا نه.»

جیلنهال به شوخی اضافه می‌کند: «جواب این سؤال احتمالاً نه است. من برادر کوچک‌ترش هستم، دست بردارید. به‌شدت به او افتخار می‌کنم. همه می‌دانند که او چقدر باهوش و توانمند و به عنوان یک بازیگر چه هنرمندی در حال رشدی است. اما به عنوان یک داستان‌سرا… به‌شدت شایسته تحسین است. چند روز قبل با هم بر روی متنی کار می‌کردیم و او اولین پیش‌نویس فیلمنامه را به من نشان داد و دیدم که به زیبایی نوشته شده. بنابراین نمی‌دانم… همین چند لحظه قبل داشتم با سخنرانی او گریه می‌کردم. دوستش دارم. برای من اهمیتی ندارد که با او همکاری می‌کنم یا نه، فقط به او افتخار می‌کنم.»

جیلنهال در ادامه می‌گوید: «رقابت شدیدی این حرفه وجود دارد، ما در زندگی‌مان با هم رقابت کرده‌ایم، برای رسیدن به این جایگاهی که دارد به‌شدت به او افتخار می‌کند و خودش می‌داند که چقدر حمایتش می‌کنم، می‌توانم ساعت‌ها در موردش حرف بزنم اما بسیار خوشحالم.»

«دختر گمشده» داستانی در مورد استادی با بازی «الیویا کولمن» بازگو می‌کند که یک زن جوان با بازی «داکوتا جانسون» و دخترش در حین گردشی در ساحل توجه‌اش را جلب می‌کنند و با همین اتفاق به مسیری پرفراز و نشیب هدایت می‌شود. دیگر بازیگران فیلم «جسی باکلی»، «پیتر اسکاشگورد»، «اد هریس »، «الیور جکسون کوئن» و «پل مسکال» خواهند بود.

«مگی جیلنهال» در نشست مطبوعاتی «دختر گمشده» در پاسخ به این پرسش که آیا مایل است برادرش «جیک جیلنهال» را هم کارگردانی کند یا نه گفته بود: «بله، عالی خواهد بود. خیلی دوست دارم.»

«دختر گمشده» ۱۷ دسامبر اکران خواهد شد و ۳۱ دسامبر در اختیار مشترکین نت‌فلیکس قرار می‌گیرد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها