{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 6438

مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از بازگشایی سالن‌های تئاتر دولتی با توجه به تغییر رنگ کرونایی تهران و نهایی شدن تعیین حریم مجموعه تئاترشهر خبر داد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایرنا، در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تفدیر از دولت‌مردان و نیروهای درمان به دلیل افزایش واردات واکسن و ثبت رکوردهای واکسیناسیون گفت: خوشبختانه در سایه همت و عزم مسئولان و با افزایش روند واکسیناسیون شاهد تغییر رنگ کرونایی پایتخت از قرمز به نارنجی بودیم.

با توجه به اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تغییر وضعیت رنگ‌بندی برخی شهرها از جمله تهران از قرمز به نارنجی، سالن‌های تئاتر و مشاغل مربوط به آن از فردا (یکشنبه ۲۸ شهریور) که با آغازموج پنجم همه‌گیریب کرونا از اواسط تیر تعطیل بوده‌اند، از فردا (یکشنبه ۲۸ شهریور) با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی فعالیت خود را از سر خواهند گرفت.

بازگشایی سالن‌های تئاتر تهران و تعیین حریم تئاترشهر

برای تعیین حریم تئاترشهر لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد

همچنین در یکی دیگر از اخبار خوش این روزهای عرصه هنرهای نمایشی روز دوشنبه (۲۲ شهریور) از زبان قادر آشنا خبری درباره وضعیت حریم مجموعه تئاترشهر این مهم رسانه‌ای شد که طی جلسه‌ای در وزارت میراث فرهنگی در نهایت حریم تئاتر شهر تعیین و مصوب شد و قرار است این مصوبه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ شود.

در این ارتباط آشنا در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایرنا مبنی‌ بر به سرانجام رسیدن و مصوب شدن طرح تعیین حریم تئاترشهر در دو قالب عرصه و اعیان، اظهار داشت: با وجود تمام تنگناهای شرایط کرونایی جلسات متعدد و مختلفی را برگزار کردیم، طی این مدت کارهای خوبی در تعامل با شهرداری منطقه، شهرداری تهران، سازمان زیباسازی و همکاران‌مان در وزارت میراث فرهنگی را پشت سر گذاشتیم.

در نهایت طی صحبت با شهردار منطقه با همراهی وی و مدیرعامل زیباسازی بنا شد تعیین حریم و احداث حائل در فرآیند طرح گسترش پهنه رودکی در یک بسته هنری دیده شود که بتوانیم این محیط مقدس، فرهنگی و هنری را با یک حائل هنری از دیگر فضاهای عمومی تمییز دهیم.

بازگشایی سالن‌های تئاتر تهران و تعیین حریم تئاترشهر

آشنا تصریح کرد: طراحی و اجرای حائل به گونه‌ای خواهد بود که جلوی دید را نگیرد اما از ورود افرادی که بزه‌ها و تصاویر تلخ از آسیب‌های وارده به مجموعه تئاترشهر به واسطه حضور آن‌ها طی سالیان اخیر ایحاد شده را با نگاه و مدیریت هنری از بین ببریم.

در این طرح بنا داریم کاری انجام دهیم تا هر کسی که وارد این مجموعه می‌شود از هنرمندان و اهالی تئاتر یا از علاقه‌مندان واقعی هنر تئاتر باشد و مانع و حائلی برای ورود بزهکاران و افرادی باشیم که چهره این محیط هنری را مخدوش کرده‌اند.

مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلانی تصریح کرد: منتظر رسیدن ابلاغ از وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستیم و به‌محض رسیدن این ابلاغیه به دست‌مان، حتی لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد و جلسات را با شهرداری برای آغاز فعالیت در این عرصه در دستور کار قرار خواهیم داد. 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها