{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 6745

پس از مدت‌ها انتظار سرانجام «موزه آکادمی هنرهای سینما»، شب گذشته در لس آنجلس افتتاح شد.

حدود ۹ سال پس اعلام خبر آغاز ساخت، چهار سال پس از نخستین تاریخ افتتاح پیش‌بینی شده، و پنج ماه پس از آخرین تاریخ اعلام شده گشایش، این موزه بزرگ شب گذشته درهای خود را به روی عموم گشود.

تام هنکس، سینماگر مشهور آمریکایی، روز سه شنبه در مراسم ویژه رسانه‌ای که در این مکان برگزار شد، ورود خبرنگاران و گزارشگران را به موزه آکادمی هنرهای سینما خوش‌آمد گفت.

او یکی ار اعضای هیأت امنا است و جمع‌آوری کمک‌های مالی برای ساخت این موزه را، همراه با آنت بنینگ بازیگر مطرح آمریکایی و باب ایگر مدیر اجرایی شرکت دیزنی، برعهده داشت.

تام هنکس با اشاره به این که فیلم‌های زیادی در نقاط مختلف جهان ساخته می‌شوند و موزه‌های فیلم در شهرهای دیگری نیز وجود دارد، گفت «موزه آکادمی هنرهای سینما در لس آنجلس باید پارتنون چنین مکان‌هایی باشد؛» که‌ اشاره‌ای به معبد بزرگ پارتنون در یونان و اهمیت آن‌ است.

ین موزه شامل بخش‌های متنوعی است که آگاهی‌های ارزشمندی را درباره هنر، علوم، تجارت و تاریخ صنعت فیلم‌سازی جهان در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

در موزه آکادمی هنرهای سینمایی، نمایشگاه‌های دائمی و چرخشی گوناگونی نیز درباره هنر هفتم و سوژه‌های مرتبط با آن برگزار خواهد شد.

نمایشگاه افتتاحیه موزه، مروری بر آثار انیمیشن هایائو میازاکی است. نمایشگاه‌های دیگری نیز به بررسی‌ آثار اسپایک لی سینماگر آمریکایی، و پدرو آلموودار کارگردان اسپانیایی می‌پردازند.

گالری‌هایی با محوریت مراسم اسکار نیز دایر است و علاوه بر جوایز هنرمندان، شامل سخنرانی‌ها یا لباس آنها روی فرش قرمز، می‌ شود.

در بسیاری از قسمت‌های موزه، تصاویر فیلم‌های مهم تاریخ سینما، از آثار صامت و سیاه و سفید گرفته تا آثار دیجیتالی و سه بعدی، با پروژکتور روی دیوارها و ‌پرده‌های بزرگ به نمایش درمی‌آید.

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها