{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 6969

جین کمپیون بعد از دوازده سال این بار با یک اثر اقتباسی به دنیای سینما برگشته است.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، «قدرت سگ/ The Power of the Dog» عنوان تازه ترین اثر جین کمپیون کارگردان برنده جایزه نخل طلای جشنواره «کن» است که از حضور بازیگران مشهوری چون کیریستن دانست، جسی پلمونس و بندیکت کامبربچ بهره می برد.

این فیلم که محصول سرویس نتفلیکس است، براساس رمانی به همین نام به قلم تامس سویج ساخته شده است. فیلم «قدرت سگ» در جشنواره ونیز امسال به نمایش در آمد و با تشویق ایستاده ۴ دقیقه ای تماشاگران مواجه شد. بسیاری از منتقدان از همین امروز جین کمپیون و بندیکت کامبربچ را در میان شانس های اصلی نامزدهای بخش های کارگردانی و بازیگری جوایز اسکار امسال قلمداد می کنند.

این فیلم داستان یک مزرعه‌دار کاریزماتیک و جذاب به نام فیل بربنک است که اطرافیانش بسیار از او حساب می برند. زندگی فیل وقتی برادرش با نوعروس و فرزند خود به خانه آنها می آید، دستخوش تغییر قرار می گیرد.

نقدهای کوتاه «قدرت سگ»

اغلب منتقدان فیلم تازه جین کمپیون را ستایش کرده اند.

آدام نایمن منتقد «رینگر» درباره فیلم نوشت: «قدرت سگ» درامی نادر است که سخت بتوانیم تشخیص بدهیم در ادامه فیلم چه اتفاقی رخ می دهد.

پتیر هاول منتقد «تورنتو استار» نوشت: فیلمی است که کارگردانی فوق العاده، فیلمنامه دقیق تنظیم شده و بازیگران نقش مکمل عالی دارد.

کیت تیلور منتقد «گلوب اند میل» درباره فیلم گفت: کمپیون به آرامی و با تاکید تنش را درون فیلم ایجاد می کند با این حال نقطه اوج فیلم خیلی غیرمنتظره فرامی رسد.

جردن ریمی منتقد «ورلد آو ریل» نوشت: وسترن تجدیدنظرطلبانه اسرارآمیز جین کمپیون یک دستاورد شگفت انگیز، مسحورکننده و استادانه است.

ریزاندو ناوارا منتقد «اسپول» نیز فیلم را اینگونه ستایش کرد: کمپیون در اولین فیلم خود در ۱۲ سال گذشته، تصویری فوق العاده عالی و دقیق و کنترل شده ارائه داده است.

فیلم «قدرت سگ» محصول نتفلیکس اولین بار روز ۲ سپتامبر در جشنواره ونیز به نمایش درآمد. این فیلم در همین جشنواره توانست برنده جایزه بهترین کارگردانی شد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها