{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 7031

تعداد مخاطبان سینمای ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن، هزار نفر افزایش داشته است. در این بازه زمانی (از ۳ مهر تا ۹ مهر)، سه فیلم سینمایی «دینامیت»، «درخت گردو» و «تک تیرانداز»، صدرنشین جدول فروش شدند.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، مهسا بهادری: سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (۳ تا ۹ مهر)، فروش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی را با ۶۵ هزار و ۸۰۰ مخاطب تجربه‌ کرد.  این آمار نسبت به دو هفته گذشته، ۱۰۰ میلیون تومان افزایش داشته است. این استقبال گرم‌تر مخاطبان، در حالی رخ داده است که هفته گذشته، روزهای یکشنبه و دوشنبه (۴ و ۵ مهر)، سینماها به مناسب اربعین حسینی تعطیل بودند.

به نظر می‌رسد با بهبود وضعیت شیوع کرونا، افزایش واکسیناسیون و اکران فیلم‌های تازه و متنوع در سینما مخاطبان تمایل بیش‌تری برای حضور در سالن‌ها دارند.

پرفروش‌ها و کم‌فروش‌های اکران 

«دینامیت» با بیش از ۱۳ میلیارد و ۷۸۷ میلیون تومان فروش در ۹۰ روز اکرانش، در هفته گذشته، ۹۶۴ میلیون تومان از گیشه درآمد به دست آورده که اگرچه برای شرایط کرونایی بد نیست، ولی نشان دهنده افت فروش این فیلم کمدی، به نسبت ماه نخست اکران فیلم است.

«درخت گردو» هم که ۳۰ روز است روی پرده آمده، با فروش کل یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، هفته پیش، ۳۵۳ میلیون تومان فروخت که برای یک درام تلخ، عدد بدی نیست. 

فیلم سینمایی «تک تیرانداز» با کارگردانی علی غفاری که در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر برای اولین‌بار اکران شد و بعد از آن هم روی آنتن تلویزیون آمد، حدود ۱۰ روز است که روی پرده سینماها آمده و هفته گذشته با فروش ۵۷ میلیون تومانی، در جایگاه سوم گیشه هفتگی قرار گرفت. هرچند با این عدد کم، «تک تیرانداز» را نمی‌توان فیلمی دانست که صدر جدول فروش را هدف گرفته باشد. 

در جدول گیشه هفته گذشته سینماها، «رنگ خدا» با کارگردانی مجید مجیدی، یک اتفاق عجیب را رقم زد؛ این فیلم که پس از ۲۳ سال در بخش سینما نوستالژی روی پرده سینما آزادی آمده است، در ۱۰ روز تنها سه مخاطب داشته است که سهم هفته گذشته آن، تنها یک تماشاگر بوده است. 

جدول اکران عمومی 

فیلم‌ها کارگردان زمان اکران فروش هفتگی مخاطب هفتگی فروش کل مخاطب کل
«دینامیت» مسعود اطیابی ۱۰ تیر ۹۶۴ میلیون تومان ۴۴ هزار و ۱۰۸ نفر ۱۳میلیارد و ۷۸۷ میلیون تومان  ۶۳۵ هزار و ۲۶۹ نفر
«درخت گردو» محمدحسین مهدویان ۱۰ شهریور ۳۵۳ میلیون تومان ۱۶ هزار و ۲۵۵ نفر یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان ۸۷ هزار و ۴۳۷ نفر
«تک‌تیرانداز» علی غفاری ۳۰ شهریور ۴۰ میلیون تومان ۲ هزار و ۲۱ نفر ۵۷ میلیون تومان ۲ هزار و ۷۳۶ نفر
«کله پوک» جواد مزدآبادی ۱۷ شهریور ۲۳ میلیون تومان هزار و ۱۵۱ نفر ۸۸ میلیون تومان ۴ هزار و ۴۹۰ نفر
«هفته‌ای یکبار آدم باش» شهرام شاه‌حسینی اکران نوروزی ۱۴ میلیون تومان ۶۴۲ نفر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ۶۸ هزا و ۸۹۴ نفر
«گیسوم» نوید به‌تویی ۱۰ شهریور ۱۲ میلیون تومان ۵۶۹ نفر ۵۸ میلیون تومان ۲ هزار و ۷۰۵ نفر
«مدیترانه» هادی حاجتمند ۴ مرداد ۹ میلیون تومان ۴۹۵ نفر  ۱۵۴ میلیون تومان ۸ هزار و ۷۱ نفر
«خورشید» مجید مجیدی اکران نوروزی ۳ میلیون و ۷۰۰هزار تومان ۱۵۵ نفر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ۷۰ هزار و ۹۰۰ نفر
«سیاه باز» حمید همتی ۳۰ تیر ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ۱۴۶ نفر ۸۳ میلیون تومان  ۳ هزار و ۹۸۶ نفر
«عروس آتش» خسرو سینایی ۳۱ شهریور ۶۳۰ هزار تومان ۲۷ نفر یک میلیون تومان ۴۵ نفر
«قصه عشق پدرم» محمدرضا ورزی ۳۱ تیر ۶۳۰ هزار تومان ۳۳ نفر ۳۳ میلیون تومان  هزار و ۶۷۱ نفر
«تک‌خال» مجید مافی اکران نوروزی ۷۰ هزار تومان ۴ نفر ۹۸۲ میلیون تومان ۵۰ هزار و ۱۹۴ نفر 
«رنگ خدا» مجید مجیدی ۳۱ شهریور ۲۵ هزار تومان ۱ نفر ۸۵ هزار تومان ۳ نفر

گیشه هنر و تجربه 

در جدول فروش گروه هنر و تجربه، فیلم سینمایی «دشت خاموش» با کارگردانی احمد بهرامی، هفته گذشته، تغییر محسوسی در میزان فروش خود تجربه نکرد و نسبت به دو هفته قبل، ۱۰۰ هزار تومان افزایش درآمد داشت.

مستند«آیدین» با افزایش فروش یک میلیون تومانی، هفته بهتری را پشت سرگذاشت و «آبجی» هم که دو هفته پیش، ۷۰۰هزار تومان بلیت فروخته بود، هفته گذشته با فروش یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی در جایگاه سوم جدول فروش گروه هنر و تجربه قرار گرفت.

مجموعه فیلم کوتاه «شکست زمان» با افزایش فروش ۱۰۰ هزار تومانی در این هفته، همچنان در جایگاه چهارم جدول فروش این گروه سینمایی قرار دارد. فیلم سینمایی «بوتاکس» با کارگردانی کاوه مظاهری که اولین‌بار در سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اکران شد و توانست برنده جایزه در بخش بهترین فیلم اول شود، در دو هفته ابتدایی اکران با فروش هفتگی ۳میلیون تومان صدر نشین گیشه بود، اما در مدت زمان خیلی کوتاهی این فیلم قاچاق شد، و در نهایت پس از دوماه در جایگاه یکی مانده به آخر جدول فروش قرار گرفت در وافع می‌توان گفت، بیشترین افت فروش در گیشه را، «بوتاکس» تجربه کرده است. 

فروش کل سینمای هنر و تجربه در این هفته که گذشت،  ۱۱ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان و کل مخاطبان آن نیز ۵۰۷ نفر بود. در دو هفته گذشته نیز فروش کل این گروه سینمایی، ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و کل مخاطبان ۵۰۷ نفر بود.

جدول اکران هنر و تجربه

فیلم‌ها کارگردان زمان اکران فروش هفتگی مخاطب هفتگی فروش کل مخاطب کل
«دشت خاموش» احمد بهرامی ۲۲ شهریور  ۴میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ۱۸۳ نفر ۱۲ میلیون ۷۰۰ هزار تومان ۵۸۴ نفر
«آیدین» اشکان مهریار ۲ شهریور ۳میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ۱۶۲ نفر ۲۲ میلیون تومان هزار و ۱۲۶ نفر
«آبجی» مرجان اشرفی‌زاده ۱۹ خرداد یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ۵۹ نفر ۳۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هزار و ۴۳۹ نفر
«شکست زمان» مجموعه فیلم کوتاه ۱۷ شهریور ۷۴۷ هزار تومان ۴۶ نفر ۲ میلیون تومان ۱۰۸ نفر 
«پسر» نوشین معراجی ۲ تیر  ۸۱۶ هزار تومان ۳۷ نفر ۱۱ میلیون تومان ۵۳۹ نفر
«بوتاکس» کاوه مظاهری ۶ مرداد ۸۰ هزار تومان ۴ نفر  ۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزار و ۴۹۲ نفر
«فوق ماراتن» سعید کشاورز ۱۳ مرداد ۴۸ هزار تومان ۳ نفر

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها