{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 9149

مراسم آغازِ اکران فیلم «رمانتیسم عماد و طوبا»، با گرامی‌داشت زنده‌یاد علی انصاریان، در سینما فرهنگ برگزار شد. کاوه صباغ‌زاده، کارگردان فیلم، در سخنانی تاکید کرد دوست دارد انصاریان را زنده تصور کند که با همان لبخند همیشگی‌اش در این سالن نشسته تا در اولین روز اکران عمومی فیلمش، با دیگران به تماشای کارش بنشیند.

به گزارش هنر ام‌روز، مراسم گرامی‌داشت علی انصاریان، بازیگر «رمانتیسم عماد و طوبا»، هم‌زمان با آغاز اکران این فیلم، عصر چهارشنبه سوم آذر، توسط بنیاد فارابی در سینما فرهنگ برگزار شد.

کاوه صباغ‌زاده، کارگردان فیلم در ابتدای این مراسم گفت: «به مناسبت آغاز نمایش عمومی فیلم، به یاد علی انصاریان، این‌جا جمع شده‌ایم اما من ترجیح می‌دهم این‌گونه نگاه کنم که علی انصاریان زنده است، این‌جا حضور دارد و در قلب ماست. او با همان لبخند همیشگی‌اش در این سالن نشسته تا در اولین روز اکران عمومی فیلمش، «رمانتیسم عماد و طوبا» را با هم ببینیم.»

در ادامه این مراسم، سیدمهدی جوادی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اهدای لوح تقدیر از کاوه صباغ‌زاده، کارگردان این فیلم تقدیر کرد.

او در این مراسم گفت: «ای کاش این گردهمایی، مراسم افتتاح فیلم «رمانتیسم عماد و طوبا» با حضور علی انصاریان بود. ما این‌جا جمع شده‌ایم تا یادش را گرامی بداریم. آقای انصاریان جدای از این که یک فوتبالیست حرفه‌ای بود که در هنر ورود پیدا کرده بود و نقش آفرینی می‌کرد، نقش ماندگاری در زندگی‌اش گذاشت و آن هم زندگی خوب، پر از خیر و برکت بود و کارهای خوبی که از خود بر جای گذاشت. از همه مهم‌تر رضایت مادر شریف‌شان که همواره از او توصیف می‌کنند که این رضایت، بسیار ماندگار است. یاد او، مهرداد میناوند و همه هنرمندانی را که ویروس منحوس کرونا از ما گرفت، گرامی می‌دارم.»

لبخند علی انصاریان در مراسم اکران فیلمش!

سپس مهدی صباغ‌زاده، تهیه‌کننده فیلم، روی صحنه رفت و گفت: «علی انصاریان از هنرمندن و ورزشکاران شریف بود و من باور نمی‌کنم که او در بین ما نیست. او نمونه بود و در این چهار دهه‌ای که من در سینما کار می‌کنم، یکی از انسان‌ترین و شریف‌ترین رفقای من بود.»

لبخند علی انصاریان در مراسم اکران فیلمش!

مادر زنده‌یاد علی انصاریان نیز در این مراسم از حضار و برگزارکنندگان این مراسم قدردانی کرد و گفت: «همیشه با علی به سینما می‌آمدم و این اولین باری است که بدون او و به تنهایی در سالن سینما حاضر شده‌ام.»

در این بخش، لوح یادبود بنیاد سینمایی فارابی و هدایایی از سوی سازندگان فیلم «رمانتیسم عماد و طوبا» به او اهدا شد.

پایان بخش این مراسم، عکس یادگاری عوامل سازنده فیلم روی صحنه بود که با نمایش «رمانتیسم عماد و طوبا»، ادامه یافت.

لبخند علی انصاریان در مراسم اکران فیلمش!

فیلم سینمایی «رمانتیسم عماد و طوبا»، تولید بنیاد سینمایی فارابی است که در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر نامزد کسب دو سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن (پیام آزادی) و بهترین بازیگر نقش اول زن (الناز حبیبی) شد.

الناز حبیبی، حسام محمودی، زنده‌یاد علی انصاریان و مرتضی‌علی عباس‌میرزایی، بازیگران اصلی این فیلم سینمایی هستند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها