{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 9787

با نگاهی به اسامی فیلم‌هایی که احتمالا امسال در جشنواره حضور خواهند داشت، می‌توان گفت امسال نیز ستاره‌های پرطرفدار با یکدیگر رقابت خواهند کرد، بعضی ستاره‌ها با دو یا سه فیلم در این رقابت حضور دارند و بعضی از آن‌ها پس از مدتی غیبت، امسال با فیلم تازه‌ای به جشنواره باز می‌گردند.

به گزارش هنر ام‌روز، همزمان با بهبود وضعیت شیوع کرونا در ماه‌های گذشته، بسیاری از پروژه‌های سینمایی طبق برنامه‌ریزی، مرحله تولید را پشت سر گذاشتند و آماده شرکت در چهلمین دوره جشنواره فجر شدند.

نوید محمدزاده ستاره پرکار سینما در دوره اخیر جشنواره فجر غایب بود. دوری خودخواسته او از سینما و بازی در سریال «قورباغه» و پس از آن نرسیدن «شب، داخلی، دیوار» اثر وحید جلیلوند به سی‌ونهمین دوره جشنواره باعث شد این بازیگر جزو غایبان باشد. فیلم جلیلوند و «تفریق» ساخته مانی حقیقی آخرین آثاری هستند که محمدزاده در آن‌ها بازی کرده. اگرچه احتمال دارد «تفریق» در جشنواره شرکت نکند و نوید محمدزاده با «شب، داخلی، دیوار» در جشنواره فجر حاضر شود. آخرین همکاری این بازیگر با وحید جلیلوند در «بدون تاریخ بدون امضا»، سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را نصیب او کرد. ایفای نقش پرچالش یک نابینا در ساخته جدید این کارگردان شانس او را برای حضور موفق در جشنواره بالا می‌برد. از طرفی هم بعضی رسانه‌ها از حضور محمدزاده در فیلم جدید سعید روستایی «برادران لیلا» خبر داده‌اند. همکاری او با این کارگردان در ساخته‌های قبلی‌اش «ابد و یک روز» و «متری شیش و نیم»، نتیجه پرافتخاری را به همراه داشت.

بازگشت قدرتمند نوید محمدزاده با فیلم‌های پرامید

فیلم‌های جدی بازیگران کمدی

امین حیایی، محسن تنابنده و مجید صالحی بیشتر با نقش‌های کمدی کارنامه خود به یاد آورده می‌شوند، اما این بازیگران تجربه حضور در فیلم‌های غیرکمدی را داشته‌اند و بعضا حضورشان در این آثار مورد توجه هم قرار گرفته است. اکنون این سه بازیگر با فیلمی غیرکمدی و جدی در راه رسیدن به جشنواره فجر هستند. امین حیایی و مجید صالحی در فیلم اجتماعی «برف آخر» ساخته امیرحسین عسگری ایفای نقش کرده‌اند و محسن تنابنده در «جنگ جهانی سوم» اثر هومن سیدی حضور دارد. فیلم سیدی یکی از آخرین تجربه‌های تنابنده در زمینه بازی در آثار جدی است. تنابنده سال گذشته با «روزی روزگاری آبادان» ساخته حمیدرضا آذرنگ نامزد دریافت جایزه بهترین نقش اول مرد شد و اکنون با فیلم جدید هومن سیدی، امید زیادی به موفقیت او در جشنواره است.

حضور امیر آقایی و بازگشت مریلا زارعی

امیر آقایی که در آخرین حضورش در جشنواره فجر با فیلم «شنای پروانه» مورد توجه داوران و تماشاگران قرار گرفت، امسال نیز با آثار کارگردان‌های مهمی، در راه جشنواره است. او در فیلم «خائن‌کشی» با مسعود کیمیایی همکاری کرد و در فیلم جدید «شبگرد» اثر فرزاد موتمن نیز حضور داشته. این بازیگر در فیلم کیمیایی تجربه متفاوت‌تری داشته، قصه این فیلم در دهه ۳۰ می‌گذرد و امیر آقایی گریم متفاوتی در فیلم داشته است. پریناز ایزدیار بازیگر زن پرکار سینما، در چهلمین دوره جشنواره نیز با فیلم «ملاقات خصوصی» ساخته امید شمس شانس حضور در جشنواره را دارد. مریلا زارعی نیز پس از دوره غیبت، امسال احتمالا با فیلم «صورت فلکی» در این رقابت شرکت می‌کند. آخرین حضور او در جشنواره فجر با فیلم «ایده اصلی» اتفاق مهمی  برایش به دنبال نداشت.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها