{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 9823

احمد عربانی همکار کیومرث صابری یا همان «گل‌آقا» به بهانه نمایش مستند «روزگار گل‌آقایی» در جشنواره سینماحقیقت می‌گوید صابری فردی استثنایی بود؛ به این‌صورت که هم با نظام رفیق بود و هم از آن‌ انتقاد می‌کرد.

به گزارش هنر ام‌روز، احمد عربانی، کاریکاتوریست به بهانه نمایش مستند «روزگار گل‌آقایی» در جشنواره سینماحقیقت از زنده‌یاد کیومرث صابری گفت. 

«توفیق»، «کاریکاتور»، «فکاهیون» و «گل‌آقا» نشریاتی بودند که احمد عربانی در آن‌ها کار کرده و کاریکاتور و طرح کشیده و همکاری‌اش با زنده‌یاد صابری هم در همین نشریات شکل گرفته است. 

او درباره ویژگی‌های رفتاری و اخلاقی کیومرث صابری یا همان «گل‌آقا» چنین می‌گوید: «نکته مهمی که درباره آقای صابری می‌توانم بیان کنم این است که ایشان یک فرد استثنایی بودند به این‌صورت که هم با نظام رفیق بودند هم از آن‌ انتقاد می‌کردند. یعنی سوژه‌های ما اصلا اینچنین بود که معمولا دو موضع مختلف می‌طلبید. مثلا رسانه‌ای انتقادی از مسئولان می‌کند و رابطه‌شان زیاد با هم دوستانه نیست، اما دشمن هم نیستند. آقای صابری بر یک‌سری قواعد در کشیدن کاریکاتور هم تاکید داشت و به ما توصیه می‌کرد حتی مسئولان را زشت نکشید، می‌گفت ما انتقاد می‌کنیم ولی افراد را زشت و کریه نکشید. مثال می‌زد که یکی از این مقامات دختر معلولی دارد و ایشان مجله را می‌خواند و اگر ببیند زشت کشیدیم ناراحت می‌شود و سعی کنید بامزه بکشید. ما هم سعی می‌کردیم این مورد را رعایت کنیم. حتی به این جزئیات هم توجه می‌کرد.» 

هنرمندی که هم با نظام رفیق بود و هم از آن انتقاد می‌کرد
کیومرث صابری‌فومنی در کنار رهبر انقلاب در دوران ریاست‌جمهوری ایشان

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها