{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 15446

برنامه «عکس‌های تکان‌دهنده» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی در این قسمت به نمایش و بررسی عکسی از عزاداری یک مادر کوزوویی بر بالین فرزندش به نام نسیمی الشانی می‌پردازد.

به گزارش هنر ام‌روز، «عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می‌پردازد، در این قسمت به سراغ عکسی از ژرژ ماریون، عکاس فرانسوی رفته که از عزاداری یک مادر کوزوویی بر بالین فرزندش به نام نسیمی الشانی ثبت شده است.

نسیمی الشانی در سال ۱۹۹۰ در اعتراض به لغو خودمختاری کوزوو و به دنبال محدودیت‌هایی که دولت میلوشویچ برای استقلال کوزوو انجام داد، شهید شد. عکس لحظه‌ای سخت در جنگ خونین شبه جزیره بالکان را به تصویر می‌کشد. ژرژ ماریون در سال ۱۹۹۱ موفق به کسب جایزه «ورلد پرس فوتو» برای ثبت این تصویر شد که شباهت زیادی به نقاشی‌های دوره کلاسیک دارد و همین مساله سبب شده تا بسیار مورد توجه قرار گیرد.
«عکس‎های تکان‎دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز پنجشنبه، ۲۳ تیر ماه ساعت ۰۴:۱۵ بامداد به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱:۱۵، ۱۵:۱۵ و روز جمعه ساعت‌ ۱۳:۱۵ برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها