{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

دیمین هرست هنرمندی که اثارش را با دستان خودش سوزاند

دیمین هرست هنرمندی که اثارش را با دستان خودش سوزاند
کدخبر : 16192

هفته گذشته دیمین هرست طی مراسمی شروع به سوزاندن ۱۰۰۰ اثر از اولین مجموعه NFT (توکن غیرقابل تعویض) خود کرد. این هنرمند با پوشیدن شلوار و دستکش‌های محافظ نقره‌ای، در حالی که اولین قطعه را در یکی از شش شومینه طراحی شده و سفارشی موجود در گالری می‌انداخت گفت: «چه روز عجیبی است».

هنرام‌روز: این اقدام مرحله نهایی پروژه NFT این هنرمند با عنوان «پول» است که در ژوئیه ۲۰۲۱ با مجموعه‌ای از ۱۰۰۰۰ نقاشی نقطه‌ای آغاز شد. هر یک از این آثار با عنوان، شماره‌گذاری، امضا و لینک به NFT مربوطه با قیمت ۲۰۰۰ دلار فروخته شد. خریداران می‌توانستند انتخاب کنند که اصل کار  را تحویل بگیرند و یا صاحب ان اف تی آن باشند. در شرایط خرید اثر آ»ده بود که در صورتی که خریدار ان اف تی را انتخاب کند نقاشی کاغذی سوزانده خواهد شد. در نهایت ۵۱۴۹ خریدار تصمیم به حفظ آثار هنری فیزیکی گرفتند و ۴۸۵۱ خریدار NFT را انتخاب کردند.

نقاشی‌هایی که قرار بود به صورت فیزیکی باقی بمانند از ۶ سپتامبر در گالری خیابان نیوپورت به نمایش درآمدند و آثار باقیمانده هر روز تا پایان نمایش در ۳۰ اکتبر به صورت دسته‌ای سوزانده می‌شوند. تصمیم هرست برای به آتش کشیدن آثار خود، حمایت نهایی او از NFT را نسبت به اثر هنری فیزیکی تأیید می‌کند.

هرست پس از اینکه چند اثر را به آتش کشید، اعتراف کرد: « در واقع بیشتر از آنچه فکر می‌کردم از این کار لذت می‌برم».

او پیش از سوزاندن هر اثر مطمئن می‌شود که شماره و عنوان آن با دقت فیلمبرداری شده است. در مورد تأثیرات زیست محیطی این آتش سوزی‌ها نیز گفته شده است با وجود بوی دود چوب در گالری‌، این اجاق‌های چوب سوز عملاً بدون دود هستند و تمام سوخت آن‌ها از منابع تجدیدپذیر تأمین می‌شود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها