{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5547

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه به بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی محمد مهدی اسماعیلی پرداختند. کمیسیون فرهنگی مجلس با وزیر پیشنهادی فرهنگ ارشاد و موافقت کرد و سپس نظر نمایندگان مخالف و موافق شنیده شد و تنها علی یزدی خواه به عنوان وزیر مخالف به اعتراضات هنرمندان به برنامه‌های محمد مهدی اسماعیلی اشاره کرد و دیگر نماینده مخالف علی اصغر خانی اعلام کرد سوابق وزیر پیشنهادی ارتباط چندانی با بدنه این وزارتخانه ندارد. در اخر اقای اسماعیلی با اعلام اینکه عرصه فرهنگ عرصه ولنگاری و سهل اندیشی نیست، گفت نقدهایی به او شده و اطمینان خاطر داد همه را می شنود و برای همه احترام قائل است.

هنرام‌روز: طبق ماده ۲۰۲ آیین نامه داخلی مجلس، پیش از بیان نظرات نمایندگان مخالف و موافق درباره هر یک از وزرای پیشنهادی، گزارش کمیسیون های تخصصی مربوطه قرائت می‌شود.

موافقت کمیسیون فرهنگی مجلس با وزیر پیشنهادی فرهنگ

حجت الاسلام مجید نصیرایی، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از موافقت این کمیسیون با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد. در ادامه نمایندگان مخالف و موافق وزیر پیشنهادی فرهنگ، نظرات خود را بیان کردند.

علی اصغر خانی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مخالف وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: سوابق وزیر پیشنهادی ارتباط چندانی با بدنه این وزارتخانه ندارد.

سید علی یزدی‌خواه، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مخالف وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پرونده مفتوح در دادسرای ویژه کارکنان دولت دارد، گفت: اهالی فرهنگ و رسانه نسبت به حضور اسماعیلی در وزارت فرهنگ گارد گرفته‌اند که باید دلیل آن را بدانیم. در این چند روز همه مجامع صنفی هنرمندان علیه ایشان موضع گرفتند، همه اهالی هنر ضد انقلاب نیستد، چرا هنرمندان طیف های مختلف از وزیر شدن ایشان ابراز نگرانی کرده اند؟

محمد علیپور، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به عنوان نماینده مخالف وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: سوابق و تحصیلات وزیر پیشنهادی فرهنگ مرتبط نیست.

مسلم صالحی، نماینده مردم اقلید در مجلس به عنوان  مخالف  وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نهاد خانواده توسط برنامه‌های معاند شبکه‌های خارجی تحت حمله قرار گرفته است. یک دختر یا پسر بچه پنج - شش ساله از صبح تا شب پای شبکه ماهواره‌ای جم می‌نشیند. برنامه شما برای مقابله با این وضعیت و شبکه‌ها چیست؟

عفت شریعتی، نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس به عنوان  نماینده موافق وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما به دنبال برنامه ریزی جهت تقویت فرهنگ اصیل اسلامی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم که وزیر پیشنهادی این امر را در برنامه های خود دیده است و چهره‌ای محبوب در میان جوانان انقلابی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به عنوان  موافق  وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت:  آقای اسماعیلی به مشارکت پذیری در امر فرهنگ کاملا اعتقاد دارد.

حجت الاسلام سیدمحمد موحد، نماینده کهگیلویه و بویراحمد به عنوان  موافق  اسماعیلی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اسماعیلی آمده تا تمام توان و ظرفیت‌های خود را برای حمایت از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه به کار ببندد و اوضاع آنها را سامان ببخشد.

کمال حسین پور، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی به عنوان  موافق  وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی فردی متعهد، متخصص، خوشفکر و معتقد به چندصدایی در رسانه‌ها است.

پس از اظهارات مخالفان و موافقان، اسماعیلی؛ وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی به دفاع از برنامه هایش پرداخت.

اسماعیلی: عرصه فرهنگ عرصه ولنگاری و سهل اندیشی نیست

محمد مهدی اسماعیلی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفاع از برنامه هایش برای تصدی وزارت فرهنگ گفت: برخی دوست دارند دولت در عرصه فرهنگ موجودی ناتوان و بی اراده باشد که ما آن را قبول نداریم. عرصه فرهنگ در نظام اسلامی عرصه ولنگاری و سهل اندیشی نیست.

او با اشاره به استقبال و نیز نقدهایی که به او شده اطمینان خاطر داد همه را می شنود و برای همه احترام قائل است.

اسماعیلی تاکید کرد وزارت ارشاد در این سال ها افول جدی داشته و قصد من این است که این جایگاه را بازگردانم.

او مبحث مشکلات معیشتی هنرمندان را جدی دانست و گفت: کرونا برای همه سختی آورد اما برای جامعه فرهنگ و هنر سختی مضاعف آورد، تا مردم دچار تنگنای مالی می شوند محصولات فرهنگی را از سبد خود حذف می کنند که طبیعی ست خسارت و آسیب آن را تولیدکنندگان فرهنگی هنری می بینند و ما برای حل این مشکلات راه حل های حمایتی داریم.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها