{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5872
خبرنگار:

چهارشنبه گذشته، سه نقاشی پرتره که توسط هنرمند غنایی آمواکو بوآفو نقاشی شده‌بود از تگزاس به فضا پرتاب شد. این پروژه با همکاری شرکت هوافضای Blue Origin متعلق به جف بزوس و شرکت فناوری هوافضا Uplift AeroSpace انجام شد. سه پرتره مستقیماً روی قطعات موشک Blue Origin و با رنگ‌های مخصوصی که در فضا ماندگار باشند، نقاشی شدند.

هنرام‌روز: این سه نقاشی شامل یک خودنگاره از بوافو، پرتره مادرش و یکی از دوستان نزدیکش بودند. پس از بازگشت موشک نقاشی‌ها در وضعیت خوبی به نظر می‌رسیدند. 

اما چرا اثار هنری را به فضا پرتاب شدند؟ 

جاش هانس ، مدیرعامل شرکت Uplift می‌گوید جذب خلاقیت یک گام مهم در توسعه اقتصاد فضایی است. او در ادامه می‌گوید شرکت Uplift پروژه‌هایی خلاقانه را با همکاری هنرمندانی که توانایی ارتباط با مردم دارند را اجرا می‌کند. مردم معمولی چندان اطلاعاتی درباره اکتشافات فضایی ندارند و همکاری با هنرمندان راهی برای ایجاد ارتباط مردم با فعالیت‌های این شرکت در زمینه اکتشافات فضایی است.

مدتی است که اصطلاحی تحت عنوان «مسابقه فضایی میلیاردرها» بین مردم و منتقدان مورد استفاده قرار گرفته که به فعالیت‌ها و سفرهای فضایی جف بزوس، ایلان ماسک و ریچارد برانسون اشاره دارد. این سفرها مورد انتقاد قرار گرفتند و منتقدان می‌گویند منابع و بودجه‌های استفاده شده توسط این سه میلیارد می‌توانست به بهبود اوضاع بحرانی محیط زیست کمک کند.

سفر بزوس به فضا در ماه ژوئیه موجب خشم مردم شد، برخی او را نسبت به مشکلات ناشنوا خواندند و در این بین طوماری با درخواست اینکه «بزوس در فضا بماند و هرگز بازنگردد» توسط بیش از ۱۵۰ هزار نفر امضا شد. 

اما این شرکت‌ها امیدوارند با اجرای پروژه‌هایی جون نقاشی بر موشک دیدگاه مثلتری را نسبت به اقداماتشان جلب کنند. شرکت امازون امیدوار است که در اینده گردشگران فضایی سوار موشک نقاشی شده شوند.

‌Uplift به شرکت هایی مانند Blue Origin کمک می کند تا برای فعالیت‌های تجاری خود معنایی عمیقتر بسازند. قبل از اجرای این پروژه شرکت Uplift گفتگویی را با دانش اموزان مدارس غنا ترتیب داد و به سوالات مطرح شده توسط دانش اموزان پاسخ داد.

آنها پرسیدند: "چرا اکتشافات فضایی برای مردم غنا مهم است؟" 

هانس در پاسخ گفت: "کاوش در فضا به ما امکان تولید دانش می‌دهد و دانش موجب قدرت است. بنابراین ما می توانیم آینده را به سمتی بهتر تغییر دهیم. می‌توانید از فضا زمین را ببینید و متوجه شوید که چقدر با ارزش است و ما باید از آن محافظت کنیم. "

گفته می‌شود پیش از این هم اثار هنری به فضا پرتاب شدند و حتی به مریخ و ماه هم رسیدند اما این اولین بار است که یک هنرمند سیاه پوست اثرش را به فضا می‌فرستد. 

قرار است بعد از این هم هنرمندان دیگذب که هنوز نامشان فاش نشده با جف بزوس همکاری کنند.

منبع: ارت نیوز

  • 4E0FC81B-AF1C-4F3E-A5B6-21EBF1E7C2E1
  • 505A9608-9395-4815-BD65-72F1E12427CB
  • 6A212339-A5EA-487F-B31E-3B3085A05909
  • 4072A451-BF22-42D7-959A-6DBE046D0A53
ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها