{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 7745

نمایشگاه «چریکه خاموش» پیمان رحیمی زاده که این روزها در گالری مژده برگزار شده‌است، از فریادی می‌گوید که گویا به گوش کسی نمی‌رسد.

به گزارش هنر ام‌روز، نمایشگاه آثار پیمان رحیمی زاده که با عنوان «چریکه خاموش» با ۲۵ اثر که همگی در سال ۲۰۲۰ و با تکنیک میکس مدیا خلق شده‌اند از ۲۳ مهرماه در گالری مژده به نمایش درآمده است.

رحیمی زاده درباره این نمایشگاه گفت: برای اصلاح وضع موجود زنان در دنیا چاره‌ای غیر از نمایش دادن آن نیست.

او افزود: تم و رویکرد این آثار را از یکی از متن‌های آقای رضا براهنی الهام گرفتم اما در ادامه این موضوع را بسط و توسعه داده‌ و با مضامینی که در ذهنم بود همراه کردم.

رحیمی زاده تاکید کرد: تصاویر خلق شده برش‌هایی از اتفاقات تلخ و نابرابری است که در طول تاریخ در سراسر دنیا علیه زنان به وجود آمده و بیانگر دردی فروخورده است. زنان اما زیر این فشارها همچنان ایستاده اند و به راه ادامه می‌دهند.

خالق آثار نمایشگاه «چریکه خاموش» معتقد است: تصویرگری در ایران شغل مستقلی محسوب نمی‌شود و تصویرگر حرفه‌ای وجود ندارد چون قانون کپی رایت در ایران اعمال نمی‌شود، از این رو تصویرگر مجبور است از راه‌های دیگر امرار معاش کند. متاسفانه تصویرگری به هیچ وجه نمی‌تواند هزینه‌های زندگی را تأمین کند، دستمزدهای تصویرسازی بسیار ناچیز است و کفاف زندگی را نمی‌دهد.

«چریکه خاموش» تا چهارم آبان ماه ۱۴۰۰ در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، کوچه هجدهم شرقی، پلاک ۲۷ به نمایش درآمده‌است و علاقه‌مندان می‌توانند با رعایت تمامی قوانین بهداشتی و فاصله اجتماعی از این آثار دیدن کنند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها