{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 8502

سرپرست معاونت هنری، زنده‌یاد کامبیز درمبخش را هنرمندی دانست که پدیده‌ها و ناراستی‌های فرهنگی را با قلمش نشان می‌داد و مدیرکل هنرهای تجسمی، او را استادی نجیب و بزرگ معرفی کرد.

به گزارش هنر ام‌روز، در پی درگذشت کامبیز درمبخش، کاریکاتوریست و طراح سرشناس کشورمان، مدیران هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیام‌های تسلیتی را منتشر کردند. 

محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری، در پیامی به همین مناسبت نوشت: 

«کامبیز درمبخش، اهل دیدن بود، دنیای پیرامون، پدیده‌ها و ناراستی‌های فرهنگی و اجتماعی و انسانی را دقیق می‌دید و خلاقانه در طرح‌ها و کاریکارتوهایش بیان می‌کرد. خلاقیت، مشخصه اصلی و همیشگی آثار درمبخش است.
نگاه و قلمش به همه آثارش وجوه مشترکی داده اما خلاقیت که عنصر جدانشدنی در کارهای این هنرمند است، هر اثری را از دیگری متمایز می‌کند.
کامبیز درمبخش، هنرمند بود، آرام و مهربان. کم می‌گفت اما دیدن و دقیق دیدن را با کوتاه‌ترین و گویاترین بیان یاد می‌داد و در کار هنر مستمر، با اراده و فعال بود.
در گذشت استاد کامبیز درمبخش را به خانواده عزیزش و هنرمندان و هنردوستان تسلیت می‌گویم و علو درجات را برای زنده‌یاد درمبخش از درگاه خداوند بزرگ خواستارم. یادش گرامی.»

در پیامِ هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی هم آمده است: 

«خبر دردناک درگذشت یکی از مردمی‌ترین و اخلاق‌مدارترین استادان هنر همه ما را در بهت فرو برد. کامبیز درمبخش، استادی نجیب و هنرمندی بزرگ بود که همواره در جریان هنرهای تجسمی روز قرار داشت، آثار برجسته او در سطح جهانی شهرت داشت و علاقه‌مندان کاریکاتورهای درخشان او، فقط ایرانی نبودند.
استاد درمبخش با خطوط ساده و در عین حال عمیق، جهانی شگفت‌انگیز را خلق کرد. طی سال‌های اخیر، عموما در سیاست‌گذاری و داوری تمامی رویدادهای مهم ملی و بین‌المللی در کنار ایشان درس هنر و اخلاق مدارا و محبت آموختیم.
اکنون قلم او از تپش بازایستاده است و با اندوه فراوان درگذشت استاد درمبخش را به خانواده ایشان و هنرمندان ایران تسلیت عرض می‌کنم.»

کامبیز درمبخش، کاریکاتوریست، طراح و گرافیست پیشکسوت کشورمان، (شنبه پانزدهم آبان)، بر اثر بیماری کرونا درگذشت. 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها