{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3236

عارف لرستانی (زادهٔ ١۵ بهمن ۱۳۵۱ – درگذشته ۲۶ فروردین ۱۳۹۶) بازیگر تئاتر و تلویزیون ایران بود.

به گزارش هنر ام‌روز،  عارف لرستانی با مجموعهٔ جنگ ۷۷ به کارگردانی مهران مدیری پا به عرصهٔ بازیگری گذاشت و پس از آن در چندین مجموعهٔ دیگر از جمله قهوه تلخ با او همکاری کرد.

آثار تلویزیونی عارف لرستانی

محله گل و بلبل (۱۳۹۴)

در حاشیه (۱۳۹۳)

یه تیکه زمین (۱۳۹۱)

مرد دوهزارچهره (۱۳۸۸)

خسته‌دلان(۱۳۸۸)

کوچه اقاقیا (۱۳۸۳)

یک خانه همسفر (۱۳۸۱)

نود شب (۱۳۷۹)

به‌همین سادگی (۱۳۷۹)

ببخشید شما (۱۳۷۸)

پلاک ۱۴ (۱۳۷۸)

جنگ ۷۷ (۱۳۷۷)

جنگ ۷۷ (۱۳۷۶)

17-4-17-15423057469486

آثار سینمایی عارف لرستانی

ته خط (۱۳۹۳)

شام عروسی (۱۳۸۴)

انتخاب (۱۳۸۳)

معادله (۱۳۸۲)

مانی و ندا (۱۳۷۹)

سفرخوش (۱۳۸۳)

ss92-10-141

آثار نمایش خانگی عارف لرستانی

عطسه (۱۳۹۴)

ویلای من (۱۳۹۱)

قهوه تلخ (۱۳۸۹)

بمب خنده (۱۳۸۹)

636278470722679608

تئاتر عارف لرستانی

کارگردانی و بازی در نمایش شام آخر (۱۳۹۴)

درگذشت
عارف لرستانی در بامداد روز شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶، در سن ۴۴ سالگی به دلیل ایست قلبی در خواب درگذشت.
 
توضیحات اورژانس دربارهٔ مرگ وی
ساعت ۶:۵۸ صبح شنبه تماسی از سوی خانوادهٔ او با مرکز اطلاعات اورژانس گرفته شد. بلافاصله نیروهای امدادی به منزل وی اعزام شدند. زمانی که نیروهای امدادی در محل حاضر شدند، وی هیچ‌گونه علائم حیاتی نداشت و تقریباً چند ساعتی بود که فوت شده بود. همسر لرستانی به نیروهای اورژانس اعلام کرده که روز گذشته همسرش دچار سکسکهٔ شدید و علائم قلبی شده و به یکی از بیمارستان‌های خصوصی مراجعه کرده بود و گویا آمپول آرام‌بخش دریافت کرده‌است. هم‌چنین، همسرش اعلام کرده که لرستانی پس از ترخیص حدود ساعت ۰۱:۰۰ بامداد دچار تهوع شدید می‌شود و علائم تقریباً بهبود می‌یابد؛ اما وقتی صبح بیدار می‌شود متوجه مرگ همسرش شده و با اورژانس تماس گرفته‌است.
سپس اعلام شد با دستور بازپرس جنایی جسد عارف لرستانی به پزشکی قانونی منتقل می‌شود تا با کالبد شکافی علت مرگش مشخص شود.
پس از تحقیقات، علت مرگ از سوی غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه اعلام شد: «پزشکی قانونی رسماً اعلام کرده که در اینجا قصور و تقصیری متوجه پزشک نبوده و بر اساس همان سکته بوده و دارویی هم که مصرف کرده در سکته‌اش بی‌تاثیر نبوده‌است؛ به هر جهت از لحاظ پزشکی قانونی قصور و تقصیری متوجه پزشک معالج نبوده‌است.
وصیت
عارف لرستانی چندی پیش از مرگش با قرار دادن تصویری از پدربزرگش عبدالحسین لرستانی در اینستاگرام خود نوشت که مایل است در روستای پدری خود، سیمینه در نزدیکی سرآب نیلوفر کرمانشاه و در کنار پدربزرگش دفن شود. او نوشته بود: عبدالحسین لرستانی، پدربزرگم. مردی که در روستای سیمینه، سمت سرآب نیلوفر کرمانشاه دفن شده. من هیچ‌وقت او را ندیدم، او هم هیچ‌وقت مرا ندید. سال‌ها قبل، خیلی قبل‌تر از اینکه من به دنیا بیایم، مرده‌بود. با اینکه هیچ‌وقت همدیگر را ندیدیم، دلم می‌خواهد وقتی مُردم کنار او در روستای سیمینه دفن شوم، احساس می‌کنم کنارش آرام خواهم بود. خیال مردن ندارم، اما مرگ خبر نمی‌کند.
پیکر عارف لرستانی صبح روز ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ بنا بر وصیت خودش در روستای سیمینهٔ سرآب نیلوفر، واقع در شهرستان کرمانشاه با حضور هنرمندان، بازیگران و دوستداران وی به خاک سپرده شد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها