{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3518

رامین بحرانی ۴۶ سال دارد، از پدر و مادری ایرانی در کارولینای شمالی آمریکا به دنیا آمده و چند سالی را در جوانی در ایران زندگی کرده است.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایران آرت، در نود و سومین مراسم جوایز اسکار که صبح امروز به وقت ایران برگزار شد، جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی در حالی به فلورین زلر و کریستوفر همپتون برای فیلمنامه "پدر" اهدا شد که رامین بحرانی سینماگر ایرانی-آمریکایی نیز نامزد این جایزه بود. 

بحرانی که با با فیلم‌های مستقل و تحسین‌شده‌اش شناخته می‌شود، فیلم "ببر سفید" را برای نتفلیکس و بر اساس کتاب برنده جایزه بوکر با همین نام نوشت و کارگردانی کرد و برای فیلمنامه این اثر نامزد جایزه اسکار شد.

"ببر سفید" در یک رشته نامزد اسکار شده و سنت ۲۰ ساله این جوایز را حفظ کرده است. در طول این سال‌ها همیشه یک فیلم در میان نامزدهای بهترین فیلمنامه در اسکار بوده که هیچ رشته دیگری نامزد نبوده است.

این بار رامین بحرانی با فیلمنامه "ببر سفید" جایی را پر کرد که در سال‌های قبل فیلم‌هایی مانند چاقوکشی، در بروژ و بازی مالی در آن جایگاه بودند: فیلم‌هایی که فقط برای فیلم‌نامه‌شان نامزد اسکار شدند.

رامین بحرانی ۴۶ سال دارد، از پدر و مادری ایرانی در کارولینای شمالی آمریکا به دنیا آمده و چند سالی را در جوانی در ایران زندگی کرده است.

او با فیلم‌های مستقلی مانند "خداحافظ سولو" و "اوراقچی" شناخته می‌شود و در فیلم‌های بعدی‌اش مانند "به هر قیمتی" و "۹۹ خانه" از هنرپیشه‌های شناخته‌شده‌تری استفاده کرده است.

فیلم" ببر سفید" که ماه ژانویه در نتفلیکس به نمایش درآمد در هند ساخته شده و پریانکا چوپرا ستاره بین‌المللی سینمای هند هم از جمله بازیگران آن است.

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها