{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5166

مهر نوشت: جشنواره فیلم لوکارنو ۲۰۲۱ برندگان خود را دیشب در شب پایانی این دوره معرفی کرد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، هفتاد و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی لوکارنو که از ۴ تا ۱۴ آگوست (۱۳ تا ۲۳ مرداد) برگزار شد، شب پیش برندگان خود را شناخت و جایزه اصلی خود را به فیلم «انتقام مال من است، بقیه نقد می‌پردازند» اهدا کرد.

«انتقام مال من است، بقیه نقد می‌پردازند» محصول اندونزی، سنگاپور و آلمان با اقتباس از اثری ادبی نوشته ایکا کورنیاوان ساخته شده است.

در تاریخ هفتاد و چهار ساله لوکارنو برای اولین بار یک فیلمساز اندونزیایی برنده پلنگ طلا می‌شود.

یکی از تهیه‌کنندگان فیلم یعنی محمد زیدی به جای ادوین که زودتر از اتمام جشنواره راهی کشورش شده بود و اکنون در جاکارتا در قرنطینه است این جایزه را دریافت کرد و آن را به سینمای جنوب شرقی آسیا تقدیم کرد؛ به ویژه آن‌هایی که در این شرایط پاندمی سینما را رها نکرده‌اند.

در پیامی ویدیویی که از ادوین در مراسم پخش شد وی نیز گفت امیدوار است تا سینمای آسیای جنوب شرقی همواره موفق شود تا رنگ‌ها و مزه‌های بیشتری را برای سینمادوستان به ارمغان بیاورد و به ویژه برای آنهایی که طرفدار فیلم‌هایی درباره بی‌عدالتی و هرچیزی که انسانیت ما را نابود می‌کنند هستند، جذاب باشد.

یکی از مباحث داغ لوکارنوی امسال بحث جانشینی رییس ۷۷ ساله این جشنواره مارکو سولاری در آینده بود. کارلا اسپسیالی شهردار پیشین لوکارنو و رییس پالاسینما یکی از چهره‌هایی است که احتمال حضور وی در این پست بیشتر مطرح بود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها