{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5452

فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده به هشتمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان «زیرو پلاس» روسیه راه یافت.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش مسابقه هشتمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان «زیرو پلاس» روسیه راه یافت.

این اثر قرار است با ۹ فیلم دیگر از کشورهای روسیه، آلمان، اتریش، نروژ، سوئیس، هند، و جمهوری چک در بخش مسابقه فیلم‌های بلند سینمایی جشنواره کودک و نوجوان «زیرو پلاس» به رقابت بپردازد.

«اقیانوس پشت پنجره» اولین فیلم بلند بابک نبی‌زاده است که دریافت جایزه بهترین فیلم‌ کودک و نوجوان (سپنتا) از سیزدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی سان‌فرانسیسکو را در کارنامه خود دارد.

جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان «زیرو پلاس» روسیه با هدف ترویج تماشای فیلم‌های کودک و نوجوان با کیفیت بالا که دیدگاه مثبت، خلاقانه و سازنده دارند و نیز اشاعه ارزش‌های تاریخی مشترک انسانی مانند دوستی، خانواده، خلاقیت، طبیعت فیلم‌های بخش مسابقه را انتخاب می‌کند.

امسال این جشنواره در چهار بخش مسابقه بین‌الملل شامل ۱۰ فیلم‌ بلند داستانی، ۲۰ فیلم کوتاه داستانی، ۲۶ فیلم کوتاه انیمیشن و ۱۴ فیلم کوتاه مستند آموزشی، برگزار خواهد شد و هر بخش به بهترین نامزد خود جایزه اهدا می‌کند.

هشتمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان «زیرو پلاس» از پنج تا ۱۱ مهر ۱۴۰۰ (۲۷ سپتامبر تا سه اکتبر ۲۰۲۱) در شهر تیومن روسیه برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها