{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 5754

فیلم «قصیده گاو سفید» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره فیلم «درنو هیمات‌ فیلم» کشور اتریش شد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، فیلم «قصیده گاو سفید» ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم در جدیدترین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه سی و چهارمین جشنواره فیلم «درنو هیمات‌ فیلم» کشور اتریش، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم شد.

غلامرضا موسوی تهیه‌کننده، مریم مقدم یکی از دو کارگردان و بازیگر نقش نخست فیلم به نمایندگی از گروه در مراسم اختتامیه این جشنواره حضور داشتند ‌و جایزه بهترین فیلم را دریافت کردند.

در بخشی از بیانیه هیات داوران درباره فیلم چنین آمده است: «این فیلم یادآور تراژدی‌های عظیم و درخشان یونان است که در این زمانه زنده است و تاثیر می‌گذارد… فیلمی با تصاویر منحصر به فرد و ارتباط هارمونیک فرم و محتوا که باعث تامل می‌شود و با پایان‌بندی تاثیرگذارش شما را با انبوه خوانش‌های شخصی تنها می‌گذارد…»

جشنواره «درنو هیمات ‌فیلم» اتریش هر ساله در شهر فریشتاد برگزار می‌شود و میزبان بسیاری از علاقه‌مندان سینما در این شهر است.

فیلم «قصیده گاو سفید» در نخستین نمایش جهانی خود در بخش مسابقه اصلی هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین حضور داشت و موفق به کسب جایزه تماشاگران از این جشنواره شد. این فیلم تاکنون در جشنواره‌های دیگری چون ترایبکا، کارلوویواری، ادینبورو، ملبورن و… به نمایش درآمده است.

فیلمنامه فیلم «قصیده گاو سفید» به قلم بهتاش صناعی‌ها، مریم مقدم و مهرداد کوروش‌نیا است.

دیگر عوامل اصلی فیلم عبارتند از مدیر فیلمبرداری: امین جعفری، طراحی و ترکیب صدا: حسین قورچیان، صدابردار: رضا حیدری، طراح صحنه و لباس: آتوسا قلمفرسایی، تدوین: عطا مهراد و بهتاش صناعی‌ها، طراح گریم: کامران خلج، مدیر تولید: میثم معراجی، سرمایه‌گذاران: آرش شجاعی، سینا شعربافی، غلامرضا موسوی و بهتاش صناعی‌ها، مشاور رسانه ای: نگین موسوی، بازیگران: مریم مقدم، علیرضا ثانی‌فر، آوین پوررئوفی و پوریا رحیمی سام.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها