{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 6033

​فراخوان دریافت آثار دومین سوگواره فیلم‌ کوتاه عاشورایی «تصویر دهم» با هدف محوری اشاعه و ترویج سنت‌ها و آیین‌های حسینی با مدیریت مجید مجیدی و دبیری محمد رهبر منتشر شد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری هنرآنلاین، رویداد سوگواره فیلم‌کوتاه عاشورایی «تصویر دهم»، توسط موسسه فرهنگی خیریه راه ایمان با هدف اشاعه و ترویج سنت‌ها و آیین‌های حسینی به‌ عنوان یک رویکرد مذهبی، ملی و فرهنگی برگزار می‌شود.

در این سوگواره که داوران آن از سینماگران ایران انتخاب شده‌اند، فیلم‌های کوتاه با ایده‌ها و داستان‌های خلاق و نو از اولویت بیشتری جهت ارزیابی برخوردار خواهند بود.

در دومین سوگواره فیلم‌ کوتاه عاشورایی «تصویر دهم» به انتخاب هیات داروان به سه نفر برتر تندیس، لوح تقدیر و به ترتیب جوایز نقدی شامل ۵ سکه، چهار سکه و سه‌ سکه بهار آزادی اهدا خواهد شد. علاوه بر آن به پنج فیلم برگزیده منتخب آرا مردمی نیز لوح تقدیر و یک سکه بهار آزادی تعلق خواهد گرفت.

شرکت‌کنندگان در این رویداد محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی ندارند و آثار تولید شده از سال ۹۹ به بعد در اولویت داوری قرار خواهند داشت.

موضوع و اهداف کلی این سوگواره شامل توجه به نقش فرهنگ و سنت در آیین‌های حسینی، معرفی آداب و رسوم و آیین‌های سنتی در سوگواری‌های اقصی نقاط کشور و حفظ و ثبت آیین‌های سنتی برای انتقال به نسل‌های آینده، شناسایی هنرمندان و آثار هنری خلاق و فاخر حسینی، تجلی نمادها و نشانه‌های عاشورایی، شناساندن حادثه عاشورا و پیام آن به مردم آزاده جهان می‌شود.

هنرمندان برای شرکت در این رویداد تا پنجم مهرماه مصادف با اربعین حسینی فرصت دارند آثارشان را در قالب فیلم‌های کوتاه مستند، داستانی یا انیمیشن پس از تکمیل فرم درخواست، در سایت سوگواره «تصویردهم» به نشانی tasvir10.ir بارگذاری کنند.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات دقیق‌تر از اخبار، فرآیند برگزاری، قوانین و شیوه‌نامه شرکت در این سوگواره ‌می‌توانند به صفحات مجازی سازمان جوانان راه ایمان، به نشانی Javanane_Rahe_Iman@ مراجعه کنند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها