{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 6144

فیلم کوتاه «بچه‌ها» لوح تقدیر و جایزه بهترین پیام از ارزش‌های خانواده را از جشنواره هنر مدرن و فیلم‌های معنوی اخلاقی «فرسکو» ارمنستان دریافت کرد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایرنا، فیلم کوتاه بچه ها به کارگردانی امیر دریانی و تهیه کنندگی نعیم بختیاری که در اولین حضور جهانی اش در بخش اصلی جشنواره بین‌المللی هنر مدرن و فیلم‌های معنوی اخلاقی «فرسکو» ایروان در کشور ارمنستان حضور داشت، توانست از هیات داوران جشنواره لوح تقدیر و جایزه بهترین پیام از ارزش های خانواده را از آن خود کند.

این جشنواره امسال در روزهای اخیر از ۲۰ تا ۲۹ آگوست برابر با ۲۹ مرداد تا ۷ شهریور در ایروان ارمنستان برگزار شد.

پیمان شاه محمدی مجری طرح و مدیر امور توزیع و فروش بین المللِ فیلم کوتاه بچه ها که به شکل حضوری در جشنواره «فرسکو» حضور داشت، در این باره گفته که «فرسکو» از لحاظ برگزاری و شکل اجرا، یک جشنواره کاملا غیرمتعارف است. محل برگزاری جشنواره، یک فضای باز به وسعت حدود هزارمتر در محوطه کلیسا و منطبق با مضامین و مفاهیم «فرسکو» بود که به شکلی هنرمندانه امکانات صدا و تصویر را برای مخاطبان خود به شکلی خیابانی و روباز فراهم می کرد.

وی ادامه داد: مراسم اختتامیه و اعلام نتایج جشنواره نیز به شکلی رسمی در موزه ملی فرش ارمنستان برگزار شد. در دوران همه گیری کرونا معمولا سیاست های بیشتر جشنواره ای به شکل آنلاین و غیر حضوری است. اما جشنواره هایی همچون فرسکو هنوز فرصت ارتباط گیری مخاطب با اثر و صاحبان اثر را به شکل حقیقی آن هم با یک برنامه ریزی کاملا غیر مرسوم و در سطح شهر ایجاد می کنند.

وی درباره فیلم های ایرانی حاضر در جشنواره توضیح داد: امسال ۲ فیلم کوتاه از ایران توانستند در «فرسکو» مورد استقبال مخاطبان و هیات داروان قرار بگیرند. یکی «بچه ها» و دیگری فیلم کوتاه داغی به کارگردانی فاطمه محمدی که که از طرف هیات داوران جشنواره مورد تقدیر قرار گرفت.

در فیلم بچه ها نکیسا بختیاری، باربد بختیاری و نعیم بختیاری به ایفای نقش پرداخته‌اند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها