{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 11825

گسترش سویه‌ی جدید کرونا در کشور و قرمز شدن اغلب شهرها و الزام برگزارکنندگان کنسرت‌ها به رعایت فروش بلیط با ظرفیت ۲۰ تا ۳۰ درصد سالن، برگزاری کنسرت‌ها را در هفته‌های پایانی سال در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

به گزارش هنر ام‌روز، چندی پیش ستاد مقابله با کرونا با توجه به شیوع سویه جدید کرونا (اُمیکرون) و قرمز شدن وضعیت اغلب شهرهای کشور، اعلام کرد که در حال حاضر تنها امکان برگزاری برنامه‌های هنری در فضاهای مسقف آن هم با ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت وجود دارد. رویکردی که در حال حاضر در قبال اغلب اجراهای جشنواره موسیقی فجر هم اعمال شده و برای رعایت پروتکل‌ها، اغلب کنسرت‌ها با تماشاگر حداقلی برگزار می‌شوند.

در همین راستا برخی خواننده‌ها از جمله رضا یزدانی و ایوان‌بند اجراهای پیش‌روی خود را لغو کرده و به این نکته اشاره کرده‌اند که برگزاری کنسرت با ۲۰ یا ۳۰ درصد ظرفیت ممکن نیست و البته برخی از خوانندگان نیز همچون امین بانی که دو سال قبل هم مجبور به کنسل شدن کنسرتش به دلیل شرایط کرونا شد، همچنان از برگزاری کنسرت‌های اسفند ماه خبر می‌دهند و شاید از این راه صرفا به دنبال درج دوباره نامشان در رسانه‌ها و یادآوری به مخاطب هستند. 

در همین راستا تصمیم گرفتیم تماسی با محمدحسین توتونچیان ـ از تهیه‌کنندگان موسیقی ـ داشته باشیم و شرایط موجود را از او جویا شویم.

او به ایسنا گفت: در حال حاضر با توجه به مجوزی که در اختیار ما قرار داده‌اند نمی‌توان با ظرفیت ۲۰ درصد کنسرت‌ها را برگزار کرد مگر اینکه افزایش قیمت بلیط داشته باشیم. از طرفی به من گفته‌اند که افزایش قیمت بلیط خیلی کار مناسبی نیست ولی اگر بخواهیم با این شرایط برگزاری کنسرت را داشته باشیم حتی نمی‌توانیم اجاره سالن را پرداخت کنیم. عملا به صورت غیرمستقیم به ما گفته‌اند که اجرایی برگزار نکنیم، بدون اینکه از عبارت برگزار نکردن استفاده کنند. 

این تهیه‌کننده موسیقی ادامه داد: یا باید بیشتر از ۲۰ درصد بلیط فروشی داشته باشیم یا باید قیمت‌ها را افزایش دهیم یا برگزار نکنیم. هر فردی که کنسرت را در این شرایط برگزار می‌کند، یکی از این شرایط را رعایت نمی‌کند چون در غیر این صورت به ضرر مالی منجر می‌شود؛ مگر اینکه سالن‌ها به همان نسبت در دریافت اجاره بها کوتاه بیایند که گمان نمی‌کنم اینگونه باشد، چون آنها هم هزینه‌های خاص خود را دارند. 

او با تاکید بر اینکه ترجیح آنها بر برگزاری کنسرت‌هاست، گفت: اگر بتوان راهی پیدا کرد یا تعاملی داشت مبنی بر افزایش قیمت بلیط یا فروش بالاتر از ۲۰ درصد ظرفیت و یا کاهش هزینه‌های جاری و کنار آمدن خواننده و سالن، ترجیح می‌دهیم کنسرت‌ها را برگزار کنیم تا از شرایط موجود عبور کنیم. 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها