{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

این چند نفر قاتلان موسیقی ایرانی هستند

این چند نفر قاتلان موسیقی ایرانی هستند
کدخبر : 15142

این روزها خارج از گام های آهنگ آواز خواندن یا به اصطلاح «فالش‌خوانی» پای ثابت اغلب کنسرت‌های داخلی‌ست و بر حنجره موسیقی خراشی دردناک انداخته.

به گزارش هنر ام‌روز، فرقی هم نمی‌کند چه کسی باشد. از نسل گذشته تا امروزی‌ها هم قسم شده‌اند تا اعتبار فرهنگ را لکه‌دار کنند. از طرفی مخاطبان که به احترام صدای آن‌ها پا به سالن کنسرت می‌گذارند در این میان بیشتر متضرر می‌شوند. حالا در کنار این‌ها معضل «پلی بک» را هم باید اضافه کنیم که دیگر اوج بی‌معرفتی هنرمندان در برابر مردمی هست که خالصانه دوستشان دارند. در این مطلب نگاهی به برخی از فجایع اخیر اجراهای زنده پاپ ایرانی از نگاه هومن تکاو، منتقد موسیقی خواهیم انداخت.

مهدی احمدوند

999e0153-b94f-496b-9f22-7e41774d7929

حنجره فالش، نوازندگی فالش، صدای بی‌تکنیک و ریتم افتضاح از شاخصه‌های بارز اجرای زنده احمدوند در این کنسرت است. جالب اینجاست که او اخیرا در استادیوم آزادی جمعیت چندده هزار نفری اجرای زنده داشته! به هر حال احمدوند جزو‌ آرتیست‌های ناکوک ایرانی هست و‌ تا زمانی که سیستم نظارت حرفه‌ای برای انتخاب آرتیست در ایران اصلاح نشود امثال او به تخریب گوش مخاطبان ادامه می‌دهند.

سیروان خسروی

سیروان+خسروی

سیروان خسروی در اکثر اجراهایش فالش و‌ ناکوک می‌خواند. آقای خسروی! باور کنید این نکته به خاطر ضعف شما در خوانندگی هست و بهتر است استعدادتان در زمینه آهنگسازی و‌تنظیم را مطابق همیشه پرقدرت دنبال کنید. در تمام اجراهای زنده‌ سیروان شاهد ناکوکی صدای او هستیم و هیچ کاری هم برای رفع این معضل تاکنون انجام نشده. جالب اینجاست که خودش یک موزیسین حرفه‌ای‌ست! زمانی که بند موزیک با استفاده صحیح از بکینگ‌ترک‌های مناسب عنملکرد مناسبی دارند حیف است که در بخش‌ آواز خروجی ضعیفی را مشاهده می‌کنیم. پس به آقای خسروی اکیدا توصیه می‌کنیم که مسیر دوستان دیگر که سواد و استعداد خاصی ندارند را طی نکند. 

ماکان بند

25250578-2405-b__3345

واقعا دیگر زبان قاصر است از این اجراهای ناکوک و خارج از استاندارد موسیقی که توسط به ظاهر خوانندگان این سرزمین! جالب اینجاست که طرفداران این دوستان به اصطلاح خواننده می‌گویند این سبک جدید است و بقیه قدیمی فکر می‌کنند. کسی با سبک‌های جوان‌پسند و امروزی مشکلی ندارد اما موضوع صحیح اجرا کردن نت‌ها و رعایت کردن استاندارد موسیقی هست که در این اجراها شنیده نمی‌شود و همه ناکوک و فالش به نظر می‌آیند...

محسن ابراهیم‌زاده

ACL_Final_2018_15

ناکوک، بند موزیک ناهماهنگ و ...! مشت نمونه خروار هست وقتی این ناکوکی در چند دقیقه‌ای که ما می‌بینیم در کارتان مشهود است. پس کاملا مشخص است که در کل اجرا چه اتفاقاتی افتاده. واقعا این چه اجراهای ضعیف و بدی هست که تحویل مخاطبان خود می‌دهید؟ آقای ابراهیم‌زاده! شما یک اجرا نسبتا خوبی و یک اجرا خراب و بی‌انگیز!! این اجراهای شما واقعا ضعیف و فالش هست و خواهش می‌کنیم به فکر گوش مردم باشید. شما باید مردم رو کوک کنید و قدرت شنیداری‌شان را بالا ببرید. واقعا جای تأسف است که دوستان به جای پیشرفت، درجا می‌زنند! به نظر می‌رسد که شنیدن یک اجرای خوب و قوی آرزو‌یی‌ست دست‌نیافتنی.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها