{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

«پرواز همای»: فریب خورده‌ام، همه‌ی ۷۰۰ میلیون را به شهرداری برمی‌گردانم!

«پرواز همای»: فریب خورده‌ام، همه‌ی ۷۰۰ میلیون را به شهرداری برمی‌گردانم!
کدخبر : 16593

سه روز پیش بود که پرواز همای در مراسمی برای گرامیداشت مقام سردار سلیمانی، قطعه‌ای را اجرا کرد.

حاشیه‌های فراوانی که حضور و اجرای کنسرت توسط پرواز همای در مراسم بزرگداشت قاسم سلیمانی به وجود آورد و پس از آن که این خواننده در ویدیویی که منتشر کرد اعلام کرد که برای شرکت در این کنسرت فریب خورده و از مردم پوزش خواست، خبرگزاری ایسنا در گزارشی ضمن نقد این گفته‌های پرواز همای، نقبی هم به فعالیت‌های گذشته این خواننده فومنی زده است.
هرچند ویدیویی هم از محمدعلی بهمنی شاعر و ترانه‌سرا که در مراسم مذکور شرکت کرده بود منتشر شد اما برخلاف پرواز همای که گویا با دستمزد یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون و هشتاد میلیون تومان در این مراسم جضور پیدا کرده، اما محمدعلی بهمنی هیچ پولی دریافت نکرده است. البته پرواز همای از بازگشت ۷۰۰میلیون تومان پولی که توسط شهرداری به او پرداخته شده حبر داده است.

فیلم خارجی

 

پرواز همای که ۸ سال ممنوع‌الکار بود؛ با حاشیه‌های فراوان به صحنه اجرا بازگشت. از شهدای غواص خواند و برای گرامیداشت شهدای منا روی صحنه رفت. در جشنواره فجر خواند و برای بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی با دریافت مبلغ بیش از یک میلیارد تومان در تالار وحدت اجرا کرد و حالا می‌گوید که فریب خورده است!
او که ۳ سال پیش در چنین روزی پس از سقوط هواپیمای اوکراینی با نصیحت مردم برای دقت در انتخاب نوع پرواز حاشیه ساز شده بود، حالا برای اجرای اخیرش در تالار وحدت دوباره سر زبان‌هاافتاده است. 

شامگاه ۱۲ دی‌ماه آیین بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی در حالی در تالار وحدت برگزار شد که بخشی از این مراسم به اجرای پرواز همای و گروهش اختصاص داشت. قضیه از این قرار بود که آقای همای با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای تولید آلبوم «آرش تا سرباز» به عنوان یادواره‌ای برای سردار سلیمانی وارد قرارداد شده بود، قراردادی که همای مدعی است آن را تا آخر نخوانده و از روی اعتماد آن را امضا کرده است.

اسناد منتشر شده از این قرار داد، نشان از دریافت مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از سوی همای دارد اما خودش می‌گوید که ۷۰۰ ملیون تومان برای هزینه تولید این اثر دریافت کرده است.

در نهایت او در اجرایی با حضور میهمانان ویژه و بدون بلیت‌فروشی عمومی به همراه گروهش روی صحنه رفت و قطعات از این آلبوم را اجرا کرد. فردای این اجرا عکس‌هایی از همای در رسانه‌ها منتشر شد که در پی آن گروهی از کاربران و رسانه‌های خارج از ایران به او تاختند که چرا در یک اجرای مناسبتی روی صحنه رفته است؟

همای در پس این ماجرا کامنت‌های صفحه اینستاگرامش را بست و به جای اینکه از تصمیم شخصی‌اش برای این اجرا دفاع کند، ‌ موضع دیگری را برگزید. او گفت که فریب خورده است و قرار بوده این برنامه صرفا اجرایی برای آرشیو شهرداری تهران باشد و در عمل انجام شده قرار گرفته است.

اما آقای همای توضیح نداده که چرا اگر در بدو ورود به تالار وحدت متوجه شده است که فریب خورده چرا تالار را ترک نکرده است؟ از صحبت‌های او این طور برمیاید که دوست داشته این اجرا و این قرارداد در خفا بهره‌برداری شود و حالا از عمومی شدن این خبر ناراحت است.

او در پی این اتفاقات یک فیش واریز ۷۰۰ میلیون تومانی در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده و نوشته است که تمام این مبلغ را به شهرداری تهران پس فرستاده است؛ چون همای شاید فروشی باشد اما خریدنی نیست!

یک منبع آگاه  در شهرداری تهران صبح امروز به ایسنا گفت که فعلا در حال پیگیری از سرنوشت این ۷۰۰ میلیون تومان است و هنوز و شهرداری به دنبال آن است که ببیند این مبلغ به چه حسابی واریز شده است؟

 

d419243c-3a79-4734-87f7-64d9c78b6beb

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها