{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 6922

چند روز مانده به باز شدن درهای بزرگ‌ترین گردهمایی فرهنگی جهان، ویدئویی جدید از ارکستر فردوس اکسپو ۲۰۲۰ دبی خلاقیت ای آر رحمان، آهنگساز برنده اسکار را با همراهی گروهی پیشگام و تمام زنانه به تصویر کشیده است.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایران آرت، این فیلم هنرنمایی پنجاه موسیقیدان از سراسر جهان عرب را نشان می‌دهد که آماده می‌شوند تا تلفیقی از سبک‌های موسیقی را در اکسپو ۲۰۲۰ به نمایش در آورند.

با گرامیداشت فرهنگ و تنوع منطقه، ارکستر داخلی اکسپو ۲۰۲۰ که یاسمینا صباح رهبری آن را بر عهده دارد، از نوازندگانی از ۲۳ ملیت و در رده‌های سنی ۱۶ تا ۵۱ سال تشکیل شده است.

به نقل از ایندیپندنت، ای آر رحمان ، هنرمند هندی که سرپرستی این گروه را بر عهده دارد گفت: «این افتخار و امتیازی است که ارکستر فردوس را برای اکسپو ۲۰۲۰ دبی تأسیس و هدایت کرده‌ام. این گروه دارای شخصیت بسیار منحصربه‌فردی است زیرا نمادی از تغییر جهان و تحول ما در موسیقی، به‌ویژه در خاورمیانه است.صداهای ارکستر فردوس بسیار متفاوت از هر چیزی است که ما در غرب یا شرق شنیده‌ایم؛ آن‌ها صدای کاملاً جدیدی را به نمایش می‌گذارند که بسیار هیجان‌انگیز است.»

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها