{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 7368

تابلوی رنگ و رو رفته‌ای که بارها در بازار خرید و فروش اجناس دسته دوم در لهستان جابه‌جا شده بود و حدود سه دهه روی دیوارهای یک خانه اویزان بود بنا بر تشخیص کارشناسان اثری هنری با قدمت ۱۷۰ سال و پرتره فردریک شوپن موسیقیدان نامدار لهستانی از اب درامد.

هنرام‌روز: پس از مشخص شدن ارزش تاریخی این تابلو پرتره، مالکان ان برنامه‌هایی متفاوت برای آن دارند و شاید بخواهند پرتره را به نمایش عمومی هم بگذارند. 

نقاشی چهره فردریک شوپن در اندازه‌های ۲۹.۵ تا ۲۳.۳ سانتیمتر خلق شده و از آنجا که فقط نام کوچک آلفرد را کنار آن نوشته‌اند، کارشناسان هنوز نتوانسته‌اند هویت اصلی نقاش را پیدا کنند. قدمت تابلو به میانه‌های قرن ۱۹ بازمی‌گردد و از آنجا که نقاشی به دلیل نگهداری نامناسب پوسته‌پوسته شده بود، کارشناسان آن را بازسازی و بهسازی کردند و حالا می‌توان ارزش تابلو را بیشتر و بهتر دریافت.

پرتره موسیقیدان نامدار لهستانی اوایل دهه ۱۹۹۰ در یک بازارچه محلی در لوبلین فروخته شد و خانواده‌ای که آن را خریده بود، در یک بحران مالی تصمیم گرفت ارزش و قدمت تابلو را مشخص کند. وقتی آشکار شد این نقاشی حدود ۱۷۰ سال در سخت‌ترین دوران تاریخ دوام آورده، مالکان از فکر فروختن تابلو بیرون آمدند و می‌خواهند آن را نگه دارند.

خبر مربوط به این نقاشی ارزشمند ۱۷۰ ساله در روزهای اخیر همزمان با آغاز هجدهمین دوره رقابت آهنگسازی فردریک شوپن در ورشو، پایتخت لهستان دوباره به رسانه‌ها کشیده شد. این رقابت بین‌المللی برای شناسایی برترین استعدادهای نوازندگی و اهنگسازی با پیانو برگزار می‌شود و تا ۲۳ اکتبر ادامه می‌یابد.

فردریک شوپن در ۱۸۱۰ در دهکده‌ای نزدیک ورشو از مادری لهستانی و پدری فرانسوی به دنیا آمد. در ۱۹ سالگی برای آموختن حرفه‌ای موسیقی ابتدا به وین در اتریش و سپس به پاریس رفت و آنجا اقامت کرد، کنسرت داد و به آموزش پیانو پرداخت. شوپن در ۱۷ اکتبر ۱۸۴۹ در پایتخت فرانسه از دنیا رفت و در گورستان پرلاشز به خاک سپرده شد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها