{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اینفوگرافیک سازهای ایرانی

بررسی قیمت روز بعضی از سازهای ایرانی

کدخبر : 806
طراح گرافیک:

فروش سازهای ایرانی و غیر ایرانی در مغازه‌ها و مکان‌های متفاوتی صورت می‌گیرد و هریک براساس کیفیتی که دارند، قیمت های متفاوتی را دارا هستند.

در اینفوگرافیک پیش‌رو 8 ساز محبوب و پرطرفدار ایرانی بر اساس میانگینی از قیمت‌های خیابان بهارستان تهران انتخاب شده است. این اعداد در گفت و گو با فروشنده‌ها به دست آمده و آن‌ها نیز براساس تجارب شخصی و بازار حال حاضر سازهای موسیقی چنین اطلاعاتی را داده‌اند. گویا تعرفه‌ی دقیقی برای بازار ساز در ایران وجودندارد.

کمترین عدد برای سازهایی است که یک هنرجو در ابتدا باید خرج کند تا بتواند سازی مناسب و با سطح کیفیت معمولی را داشته باشد و چندین سال عمر کند و بالاترین عدد نیز به سازهایی تعلق دارد که همچنان برای آموزش مناسب است اما سطح بالایی از کیفیت را دارند و برای هنرجوهای حرفه‌ای توصیه می‌شود.

نکته‌ی مهم آن است که باتوجه به تعداد بالای مغازه‌های ساز فروشی و پراکندگی آن‌ها در مناطق مختلف تهران و دیگر شهرستان‌ها این نتایج جامع و کامل نیست؛ زیرا سازهای موجود در بازار ممکن است ساخت ایران یا دیگر کشورها باشند یا قبل از مسدود شدن واردات سازهای شرکت یاماها، سازهایی قدیمی و یا دست دوم آن شرکت به فروش برسد.

به هر حال ارقامی که ارائه شده است، براساس یکی از خیابان‌های مهم فروش سازهای ایرانی تهیه شده و نتایج آن می‌تواند به هنرجوهای مبتدی کمک کند تا به میانگینی از قیمت های حال حاضر سازهای ایرانی آموزشی برسند.

IMG_20191016_101945_472

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها