{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 10305

مجید مظفری، از خاطره روزی گفت که با خسرو شکیبایی در دوران جوانی، قالیچه کهنه مادر او را برای قرض گرفتن پول، نزد بانک، گرو گذاشتند.

به گزارش هنر ام‌روز، مجید مظفری، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، با حضور در برنامه «چهل تیکهِ» شبکه نسیم، از خسرو شکیبایی گفت و با ذکر یک خاطره، از دوستی خودش با او یاد کرد.

او، خاطره خود را این گونه تعریف کرد:

«یک روز زمستان رفتیم خانه خسرو، مادرش زیر کرسی بود و ما رفتیم تو یک اتاق دیگر و شروع کردیم به حرف زدن. یک‌باره خسرو گفت فردایش قرار است برود مهمانی یا مهمانی بدهد (یادم نیست) و هیچ پولی ندارد. با هم فکر کردیم برویم از امور مالی اداره تئاتر، مساعده بگیریم یا ... که یک‌هو یاد بانک رهنی (کارگشایی) افتادم که روبه‌روی خانه خسرو در خیابان مولوی بود. پیشنهاد دادم یک قالیچه کهنه را از خانه برداریم و در آن شعبه گرو بگذاریم و در ازایش پول بگیریم.
پسر رییس آن بانک، آشنای من بود. بهش زنگ زدم تا به پدرش سفارش ما را بکند تا ۲۰۰ تومان به ما بدهد. با خسرو، قالیچه را زدیم زیر بغل و بردیم بانک که ۱۵۰ تومان به ما دادند؛ ۱۰۰ تومان را خسرو برداشت و من هم ۵۰ تومان؛ قرار شد سر برج حقوق بگیریم و برویم قالیچه را از گرو دربیاوریم.
خدا بیامرزد مادر خسرو را که پس از آن بارها می‌پرسید «این قالیچه کو؟» و خسرو جواب می‌داد «کثیف بود و داده‌ام تا بشورند.»

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها