{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 10425

اصغر فرهادی در یک گفت‌وگوی تصویری در پاریس، از فهرست کارگردان‌های محبوب خود نام برد که عباس کیارستمی در آن، جایگاهی بلند دارد.

به گزارش هنر ام‌روز، اصغر فرهادی با حضور در ویدئوکلوب «ام جی» در پاریس فرانسه، درباره فیلم‌ها از کارگردان‌های محبوب  خود در تاریخ سینما سخن گفت. 

اصغر فرهادی در این ویدئوکلوب، گفت‌وگویی انجام داد و در آن، «خانه دوست کجاست»، «کلوزآپ»، «دزد دوچرخه»، «پدرخوانده»، «زیبایی بزرگ» و ... را محبوب‌ترین فیلم‌های خود معرفی کرد. 

این کارگردان، در ادامه، «دزد دوچرخه» را تاثیرگذارترین فیلم زندگی خود دانست و تاکید کرد این اثر واقع‌گرا بر خلاف نظرات منتقدان، فضای سیاهی نداشته و روشن است. فرهادی این فیلم را دلیل علاقه‌مند شدن خود به سینمای واقع‌گرا دانست. 

او، عباس کیارستمی را کارگردانی بزرگ دانست که شکلی جدید از سینما را به ایران و جهان نشان داده است. او تاکید کرد بر خلاف ساده بودن فیلم‌های کیارستمی، ساختن آن‌ها بسیار دشوار است که رسیدن به روایت او از واقعیت، به تلاشی زیاد نیاز دارد. 

اصغر فرهادی درباره فیلم «۲۴ فریم» کیارستمی گفت: «این فیلم را با عباس کیارستمی در روزهای آخر زندگی‌اش وقتی در بستر بیماری بود، با هم تماشا کردیم.»

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها