{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 10511

امروز ۱۰ دی همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

به گزارش هنر ام‌روز، اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی امروز ۱۰ دی متولد شده اند یا درگذشتند ادامه این مطلب را از دست ندهید.

کتایون ریاحی

کتایون ریاحی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان ۱۰ دی ۱۳۴۰ در تهران متولد شد.

 کتایون ریاحی

کتایون ریاحی یکی از چهره های نام آشنا در سینما و تلویزیون است که بازی های موفق او در سریال پدرسالار، روزهای زندگی، پس از باران، شب دهم مورد توجه قرار گرفت و بازی در نقش زلیخا در سریال یوسف پیامبر یکی از به یادماندنی ترین نقش های او بود.

محمود پاک نیت

محمود پاک نیت بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان ۱۰ دی ۱۳۳۱ در کازرون متولد شد.

 محمود پاک نیت

محمود پاک نیت بازی در تئاتر را از سال ۱۳۴۸ آغاز کرد و بازی در سریال هایی چون روزی روزگاری، پدرسالار، کهنه سوار، شب دهم، پس از باران و خانه ای در تاریکی از او چهره محبوبی در میان مردم ساخت اما با بازی در نقش یعقوب نبی در سریال یوسف پیامبر این محبوبیت دوچندان شد.

 

ناصر عبداللهی

ناصر عبداللهی خواننده موسیقی پاپ کشورمان ۱۰ دی ۱۳۴۹ در بندرعباس متولد شد.

ناصر عبداللهی

ناصر عبداللهی از خواننده های مشهور موسیقی پاپ کشورمان بود که با ترانه ناصریا به شهرت رسید. او یکی از خواننده های محبوبی بود که از سال ۷۴ فعالیت رسمی در دنیای موسیقی را آغاز کرد اما متاسفانه اجل فرصت ادامه راه را از او گرفت.

رقیه چهره آزاد

رقیه چهره آزاد بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان سال ۱۲۸۶ متولد شد و ۱۰ دی ۱۳۷۳ در تهران درگذشت.

 رقیه چهره آزاد

رقیه چهره آزاد بازی در تئاتر را از سال ۱۳۱۰ آغاز کرد و با بازی در نقش مادر در فیلم سینمایی مادر ساخته زنده یاد علی حاتمی به محبوبیت خاصی میان مردم دست یافت. آرایشگاه زیبا و هزاردستان از جمله سریال های رقیه چهره آزاد است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها