{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 12312

جنجال برای یک فیلم ضعیف به سبک ژورنالیسم زرد تیتر روزنامه کیهان در واکنش به اعتراض داریوش مهرجویی است.

به گزارش هنر ام‌روز، کیهان نوشته است: سازندگان یک فیلم برای جلب توجه و فضاسازی تبلیغاتی در جهت بیشتر دیده شدن، جار و جنجالِ بیهوده به پا کرده‌اند!

بعد از انتشار ویدئویی توسط داریوش مهرجویی در اعتراض به آنچه توقیف فیلم خوانده است، سازمان سینمایی اعلام کرد که این فیلم نه توقیف است و نه مانعی برای اکران دارد.

حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی گفت: برای اکران نوروزی ٢١ فیلم متقاضی بودند که از میان آنها می‌بایست ٧ فیلم انتخاب می‌شد، شورای صنفی نمایش و سازمان سینمایی در این انتخاب‌ها جوانب مختلفی از جمله حضور در جشنواره فیلم فجر، تنوع ژانر و مخاطب مدنظر قرار می‌دهند، «لامینور» هم مانند ١٤ فیلم دیگری که در بسته اکرانی نوروز قرار نگرفته است، امکان اکران در مقاطع زمانی دیگر را دارد.

وی تأکید کرد: درخصوص فیلم «لامینور» هم بارها به تهیه‌کننده فیلم گفته‌ایم که فیلم مشکلی برای پروانه نمایش ندارد و مسیر اکران آن باز است؛ دلیل این هیاهو و حواشی را نمی‌فهمیم. فیلم فقط در جدول اکران نوروز نیست.

اما برخلاف گفته حبیب ایل بیگی، دلیل حاشیه‌سازی پیرامون فیلم «لامینور» کاملاً روشن است؛ تهیه‌کننده این فیلم که سابقه‌ای طولانی در ژورنایسم زرد دارد، این‌بار نیز به‌خاطر سطح پایین و ضعف مفرط فیلمش می‌داند که استقبال چندانی در پی نخواهد داشت و در اکران شکست خواهد خورد، پس باز هم به روش‌های ژورنالیسم زرد رو آورده و با جار و جنجال در پی تبلیغ و بالا بردن فروش فیلم خودش است.

کیهان این مطلب را در صفحه سوم خود منتشر کرده است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها